Brak prac nad dużym projektem, nie będzie Cyberpunka Online. Znamy plany CD Projekt RED

cyberpunk
Źródło: materiały prasowe
W studiu zostanie wzmocniona rola CTO, a zespoły będą bardziej interdyscyplinarne i proaktywne. Ponadto powstanie grupa ekspertów międzyprojektowych - poinformował Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych w CD Projekt. Wiemy też, co dalej z Cyberpunkiem 2077.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dziś - na platformie Stockwatch.pl - odbył się czat inwestorski z Adamem Kicińskim i Piotrem Nielubowiczem z CD Projekt. To kolejna inicjatywa poświęcona najbliższym planom studia, bowiem już 30 marca firma opublikowała klip, w którym przedstawiono najnowszą strategię:

Podczas czatu nie padły żadne konkretne deklaracje - mimo to wybraliśmy dla was najciekawsze wątki. Przedstawiciele CD Projekt RED nie odpowiedzieli na nasze pytania związane z wynikami sprzedaży Cyberpunka 2077 oraz dotyczącymi kolejnej wielkiej produkcji.

Struktura studia po nieudanej premierze Cyberpunka 2077

Piotr Nielubowicz: Przedstawiona wczoraj strategia na najbliższe lata zakłada zmiany w podejściu do produkcji. W ramach RED 2.0 w studiu zostanie wzmocniona rola CTO, a zespoły będą bardziej interdyscyplinarne i proaktywne. Ponadto powstanie grupa ekspertów międzyprojektowych. Z drugiej strony chcemy położyć większy nacisk na dbanie o naszych pracowników - intensyfikujemy działania mające na celu stworzenie zrównoważonego i wspierającego środowiska pracy.

Dodatki do Cyberpunka 2077 i Wiedźmina

Piotr Nielubowicz: Na ten moment nie potwierdziliśmy, ile dodatków do CP77 planujemy wydać. Podobnie jak w przypadku płatnych dodatków do Wiedźmina każdy z dodatków to wiele godzin nowej rozgrywki. Koncentrujemy się na ulepszaniu gry za sprawą aktualizacji i poprawek. Trwają również prace nad darmowymi DLC oraz wydaniem aktualizacji na nową generację konsol.

Odejścia pracowników

Piotr Nielubowicz: Odejścia pracowników po zakończonym projekcie to naturalna rzecz w naszej branży. Na ten moment nie widzimy jednak, by skala odejść odbiegała od naszych oczekiwań.

CD Projekt na giełdzie

Adam Kiciński: Chcemy wspierać Cyberpunka 2077, a w drugiej połowie roku wydać wersję na najnowszą generację konsol. W II połowie roku wydamy też wersję Wiedźmina 3 na najnowsze konsole. Planujemy szereg zmian organizacyjnych, których celem jest usprawnienie procesów produkcyjnych, co ma zagwarantować wysoką jakość przyszłych tytułów. Jesteśmy przed publikacją wyników finansowych Grupy CD Projekt za 2020 r. Obecnie analizujemy nasze potrzeby inwestycyjne. Po publikacji wyników finansowych rekomendacja zarządu dot. wypłaty dywidendy zostanie przekazana raportem bieżącym.

Czy będzie gra Cyberpunk Online

Adam Kiciński: Zmieniamy nasze podejście do trybu multiplayer – zamierzamy wprowadzać elementy online do naszych przyszłych tytułów stopniowo.

Kolejny wielki projekt CD Projekt RED

Adam Kiciński: Obecnie skupiamy się na równoległym rozwijaniu Wiedźmina i Cyberpunka.

Powrót Cyberpunka 2077 do PS Store

Adam Kiciński: Pracujemy nad tym, żeby wydarzyło się to jak najszybciej, ale finalna decyzja pozostaje po stronie Sony.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ