Rewolucyjna zmiana na Allegro. Gracze nie będą zachwyceni?

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Allegro zakazuje sprzedaży dostępów do kont z grami. Nowe regulacje wejdą w życie już w styczniu 2021 roku i - jak tłumaczy firma - w dłuższej perspektywie mają pozytywnie wpłynąć na doświadczenia zakupowe w kategorii gry.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Handel kontami do gier kwitnie od lat, nie tylko na Allegro, bo w dobie Facebooka podobne oferty coraz częściej można znaleźć w serwisach społecznościowych. Jako aktywny członek społeczności gry FIFA praktycznie codziennie widzę propozycje sprzedaży ulepszonych drużyn.

Na Allegro królują oczywiście oferty z popularnymi sieciowymi grami takimi jak Fortnite czy Pokemon Go. Od kilku dni można zaobserwować również wzmożoną sprzedaż kont na platformie z grami Steam - wszystko za sprawą premiery Cyberpunka 2077. Jak czytamy w jednym z ogłoszeń, za 130 zł otrzymujemy "nowe konto Steam z zakupioną grą Cyberpunk 2077. Na własność, nie współdzielone". Przypomnijmy, że produkcja CD Projekt kosztuje na Steamie 199 zł.

Wszystko wskazuje jednak na to, że tego typu praktyki zostaną ukrócone. Od 4 stycznia 2021 roku na najpopularniejszym w Polsce portalu aukcyjnym w życie wchodzą nowe zapisy w regulaminie. Firma pisze: 

Nowe zapisy w regulaminie Allegro zakazują sprzedaży jakiejkolwiek formy dostępu do kont z grami niezależnie od platformy, na której zostaną udostępnione. Zapis obejmuje konta stworzone zarówno w serwisach internetowych, programach czy aplikacjach, tj. np. Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network czy Xbox Live.

Jak zauważa serwis Komputerswiat.pl, zakaz nie obejmuje gier free-to-play.

Wielu graczy od dawna przestrzega przed tego typu transakcjami - nie dość, że zabijają dużą radość z gry (własne rozwijanie postaci), to jeszcze nierzadko kończy się banem ze strony producenta. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ