Grywalizacja na celowniku inwestorów. Pracuj Venture inwestuje w Gamfi

Grywalizacja na celowniku inwestorów. Pracuj Venture inwestuje w Gamfi
Pracuj Ventures - polski fundusz, który koncentruje się na inwestowaniu w firmy technologiczne z obszaru HR oraz learning&development – objął mniejszościowy pakiet udziałów w Gamfi. Jest to innowacyjne rozwiązanie zwiększające motywację i zaangażowanie w całym cyklu życia pracownika dzięki grywalizacji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Gamfi to siódma spółka w portfelu Pracuj Ventures i czwarta inwestycja w 2020 roku, po Worksmile, Gymsteer i Inhire.io. Gamfi to narzędzie grywalizacyjne wykorzystywane zarówno do zwiększania motywacji pracowników wykonujących powtarzalne zadania (np. w call center, sprzedaży czy produkcji), jak i angażowania ich w działania wykraczające poza rutynowe obowiązki. Gamfi świetnie adaptuje się do obecnych czasów: pozwala na zdalny onboarding, wdrożenie zmiany jaką jest praca hybrydowa czy przeszkolenie pracowników z nowych procedur.

- Inwestujemy w Gamfi, bo jesteśmy przekonani, że spółka jest liderem na polskim rynku rozwiązań grywalizacyjnych. Naszym zdaniem Gamfi posiada unikalny produkt i wypracowała skuteczny model biznesowy, który pozwala na to, aby długofalowo wykorzystać grywalizację do zaangażowania użytkowników w procesy zmian - komentuje inwestycję Paweł Leks, partner zarządzający Pracuj Ventures. Okres pandemii, w którym nowego znaczenia nabrało pojęcie pracy zdalnej i digitalizacja komunikacji z pracownikami, dodatkowo potwierdziło skuteczność rozwiązania oferowanego przez Gamfi.

Do tej pory Gamfi zrealizowało ponad 150 wdrożeń, głównie w obszarach HR, sprzedaży i produkcji. Wspierają one działania na każdym etapie cyklu życia pracownika, w tym m.in. onboarding, e-learning i szkolenia, realizację KPI oraz zachowanie work-life balance. Gotowe do użycia moduły grywalizacyjne i platforma dostępna w modelu SaaS pozwalają wdrożyć dedykowane rozwiązanie w ciągu 3-4 tygodni. Wśród firm korzystających z Gamfi znajdują się m.in. InPost, T-Mobile, WP, Red Bull, Volvo czy Wojas.

- Każda nasza inwestycja jest poprzedzona dokładną analizą. Gamfi ma kompletne narzędzie, które ma również duży potencjał skalowania. Uwierzyliśmy w rozwiązanie, ale przede wszystkim w zespół prowadzący Gamfi, na którego czele stoi CEO Adrian Witowski. Na przestrzeni ostatnich lat Adrian dał się poznać jako skuteczny lider potrafiący nie tylko rozwinąć spółkę będącą w trudnej sytuacji finansowej, ale też podejmować odważne decyzje z tym związane. W ostatnim czasie wraz z zaangażowanym zespołem pracował na rzecz firmy i klientów, dzięki czemu dziś oferuje użytkownikom produkt jeszcze bardziej innowacyjny, a przy tym dający się w pełni automatycznie wdrożyć – dodaje Paweł Leks z Pracuj Ventures.

- Cieszy nas inwestycja akurat w tym wyjątkowym momencie rynkowym. Od lat wspieramy firmy w zwiększaniu motywacji i zaangażowania ich pracowników wykorzystując autorskie narzędzie grywalizacyjne. Pozyskane środki pozwolą na szybszy rozwój naszej technologii w jeszcze prostszym dla klientów wydaniu. Będziemy działać szybciej i sprawniej. Doświadczenia i know-how, który wnosi Pracuj Ventures, pozwolą nam jeszcze lepiej wyskalować działania kierowane do pracodawców – mówi Adrian Witkowski, CEO Gamfi.

Wśród startupów i spółek, które posiada w swym portfelu Pracuj Ventures są również: Gymsteer, Inhire.io, Kadromierz, Sherlock Waste, Wandlee oraz Worksmile. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY