Powrót obostrzeń? "Pojawił się pomysł, by zamknąć stoki narciarskie"

Stok, Tatry
Stok, Tatry, fot. Adobe Stock
Zapoczątkowane kilka dni temu luzowanie obostrzeń może zostać wstrzymane - donosi Dziennik Gazeta Prawna. Jak wynika z informacji, do których dotarli dziennikarze, rząd rozważa cofnięcie części decyzji związanych z otwieraniem biznesów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przypomnijmy, 12 lutego rząd otworzył m.in. hotele, stoki narciarskie, kina i inne instytucje kultury. Otwarcie jest jednak warunkowe, to znaczy ma potrwać dwa tygodnie. Do końca lutego rząd ma podjąć decyzję o dalszym luzowaniu obostrzeń lub też cofnięciu wydanych decyzji.

W tym momencie coraz bardziej prawdopodobny wydaje się być wariant zakładający wycofanie się z części luzowania. Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, z powodu olbrzymiego napływu turystów do kurortów górskich oraz tzw. "imprezy na Krupówkach", czyli wydarzeń z minionego weekendu w Zakopanem, rząd rozważa zamknięcie stoków narciarskich. Hotele mają póki co pozostać zamknięte.

Rząd ma zwracać uwagę m.in. na zmianę trendu w liczbie zachorowań na COVID-19. Mówił o tym podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski. Liczba zarażeń przekracza już 5 tys. - o ponad tysiąc więcej, niż w ubiegłym tygodniu. Informator Dziennika Gazety Prawnej zaznacza, że rząd nie przewiduje spadku liczby zachorowań, dlatego prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zapadną konkretne decyzje. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ