Polska firma razem z World Trade Center będzie prowadzić szkolenia w Afryce Zachodniej

Altkom Akademia będzie prowadzić szkolenia w Ghani
Altkom Akademia będzie prowadzić szkolenia w Ghanie
Altkom Akademia jako pierwsza polska firma szkoleniowa wchodzi na rynki Afryki Zachodniej - rozpoczęła współpracę z World Trade Center Accra w Ghanie. Jest to kolejny krok zagranicznej ekspansji firmy, która działa już w krajach Europy Zachodniej oraz w regionie Zatoki Perskiej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

World Trade Center Association (WTCA) to stowarzyszenie, którego celem jest rozwój światowego handlu i włączanie przedsiębiorstw w globalną sieć gospodarczą. WTC Accra jest licencjonowanym członkiem WTCA, działającym w Ghanie oraz w Afryce Zachodniej. – Do tej pory skupiali się na działaniach networkingowych poświęconych rozwojowi gospodarczemu. Związana z pandemią dynamiczna transformacja cyfrowa sprawiła, że WTC Accra dynamicznie rozwija swój zakres działalności w ramach World Trade Centers Association i rozpoczyna działania na rynku centrów usług wspólnych, do których będą szkolili pracowników. Jako partnera wybrali właśnie nas – mówi Rafał Poszwiński, Export Manager Altkom Akademii.

Nowy, perspektywiczny rynek

Ghana nie jest przypadkowym wyborem. Jest to kraj, który przez ostatnie dwie dekady przeszedł gigantyczny rozwój gospodarczy – PKB Ghany w tym czasie zwiększyło się dziesięciokrotnie i w 2020 roku wynosił 72,35 mld dol.

Główną rolę w tym wzroście odgrywa sektor ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne), który tylko w pierwszym kwartale 2020 r. przyczynił się do ponad 40-procentowego ogólnego tempa wzrostu PKB i obecnie jest wyceniany na około 1 mld dol., z czego 150 milionów to szkolenia i usługi szkoleniowe. Co więcej, eksperci branżowy szacują, że sektor ICT w Ghanie może osiągnąć nawet 5 mld dol. do 2030 r. Oprócz szkoleń i usług szkoleniowych sektor obejmuje dostawców usług telekomunikacyjnych, dostawców usług internetowych oraz producentów oprogramowania OEM.

Ze względu na odległość szkolenia prowadzone będą w wersji online. Dla Altkom Akademii to nic nowego, ponieważ już od wielu lat w tej samej formule obsługuje zagranicznych klientów z Europy Zachodniej. Co więcej, urzędowy język angielski oraz niewielka różnica stref czasowych pozwoli na bezproblemową współpracę.

Inspiracje: Steve Jobs

Również późniejszy proces nie sprawia żadnych problemów. Podczas pandemii większość firm przeszła przyspieszoną transformację cyfrową i otworzyły się na szkolenia w formie online. – Jako Altkom Akademia już wcześniej przygotowywaliśmy się do takiej formy szkoleń – zaznacza Joanna Mihułka, prezeska Altkom Akademii. I dodaje: – W trakcie pandemii okazało się, że nasze rozwiązania są skuteczne. Mamy najwięcej w Polsce trenerów przygotowanych do szkoleń on-line, którzy doskonale prowadzą je w języku angielskim. Przed pandemią większość zajęć prowadzona była stacjonarnie, obecnie 95 proc. szkoleń odbywa się zdalnie. Otwartość firm oraz uczestników na tę formę pozwala nam skutecznie wychodzić poza polski rynek.

W przypadku szkoleń dla bardzo dużej liczby uczestników, trenerzy Altkom Akademii bez problemu przeprowadzą je również na miejscu, w Ghanie.

Obustronny rozwój

Rozmowy trwały kilka miesięcy - aktualnie mają miejsce intensywne przygotowania.

Wprowadzamy cztery osoby z WTC Accra, które będą sprzedawały szkolenia na rynku afrykańskim. Altkom Akademia będzie je realizować. Wszystkie oczywiście w języku angielskim – mówi Poszwiński

Mowa tu o łącznie ok. 250 szkoleniach podnoszących kompetencje managerskie i specjalistyczne; metodyki zarządzania projektami, szkolenia wspierające zespoły odpowiedzialne za proces wytwórczy oprogramowania oraz – bardzo poszukiwana obecnie – wiedza związana z cyfrowym bezpieczeństwem.

– Ekspansja i obecność na rynkach zagranicznych są dla nas niezwykle ważne. Właśnie wykonaliśmy kolejny krok w tym kierunku. Poza Polską jesteśmy już obecni w Europie Zachodniej iw Zatoce Perskiej; teraz przyszła kolej na Afrykę – dodaje Mihułka.

Sprawdź też: Testy psychologiczne dla przedsiębiorców

Komentując partnerstwo, prezes wykonawczy World Trade Center Accra, Togbe Afede XIV, wskazał, że do tej współpracy z Altkom Akademią doprowadziła misja WTC Accra, polegająca na promowaniu dobrobytu na kontynencie. Dodał również, że współpraca z Altkom Akademią pozycjonuje WTC Accra jako wiodącego dostawcę usług edukacyjnych i rozwoju zawodowego w Afryce. Umożliwi to również rządom i korporacjom zwiększenie zdolności swoich pracowników i odpowiednie przygotowanie ich do stawienia czoła zmieniającym się wyzwaniom globalnego rynku.

Współpraca Altkom Akademii z World Trade Centre Accra z Ghany jest wynikiem uczestnictwa w ubiegłorocznych targach Gitex Technology Week w Dubaju. Jest to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń na świecie dla branży nowych technologii i IT. Obecność ponad 4 700 wystawców było idealną okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY