Polska Federacja Fitness: 1 lutego otwieramy wszystkie kluby bez względu na rządowe zakazy!

fot. Adobe Stock fot. Adobe Stock
Bunt przedsiębiorców przybiera na sile. 18 stycznia Polska Federacja Fitness ogłosiła, że niezależnie od zmian w zakresie rządowych obostrzeń kluby związane z PFF 1 lutego zamierzają się otworzyć z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji kilkunastu opinii prawnych… 01.02.2021 #OTWIERAMY BRANŻĘ FITNESS - BEZ WZGLĘDU NA DECYZJĘ RZĄDU W KWESTII DALSZYCH OBOSTRZEŃ - podano w komunikacie.

Jak zaznaczono, nie zrobiono tego już dziś, bo wiele klubów musi sie przygotować - np. na nowo zatrudnić pracowników oraz przygotować reżim sanitarny. - Wszelkie działania związane z otwarciem branży nie zmieniają nic w zakresie procedowania pozwów dot. wykazania nielegalności lockdown’u oraz kwestii odszkodowawczej - napisano w oświadczeniu.

W komunikacie podano także rekomendowany reżim sanitarny, np. 1 osoba na 12 mkw. (bardziej zaostrzony niż przed całkowitym zamknięciem siłowni) czy 1,5 m odstępu między ćwiczącymi. PFF w komunikacie bezpośrednio wskazał wyliczył pomysły na działanie klubów zgodnie z rozporządzeniem pomimo otwarcia.

- Dołączenie do akcji #VetoBranżyFitness #otwieraMY mającej na celu otwarcie branży fitness niezależnie od dalszych decyzji rządu, jest dobrowolne. Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z ew. kontrolami, próbami pociągania do odpowiedzialności z tytułu kar administracyjnych itp. Ostateczna odpowiedzialność ZAWSZE spoczywa na przedsiębiorcy - tak jak w biznesie. Decyzja o otwarciu obiektu powinna być oparta o finalną analizę zysków i strat. Faktem jednak jest, że nie mamy co liczyć na szybkie otwarcie ze strony rządu, zatem jeśli chcemy działać, to musimy otworzyć się Sami. Czemu data 01.02.2021, a nie np. 18.01.2021 ? Jest to czas na przygotowanie oraz przeszkolenie pracowników w kwestii wszelkich zasad postępowania podczas kontroli, znajomości dokumentów oraz przepisów. Jest to również czas na przygotowanie oznaczeń sanitarnych oraz całego obiektu do opisanego wcześniej rekomendowanego reżimu sanitarnego. ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM ! - napisano w komunikacie.

PFF zaapelował także do klientów. - Jeśli Wasz ulubiony klub nie zdecyduje się otworzyć 01.02.2021, tylko będzie potrzebował nieco więcej czasu na przygotowania lub nie podejmie decyzji o otwarciu wcale - prosimy o okazanie zrozumienia dla właściciela takiego obiektu. Na koniec dnia, jest to indywidualna decyzja każdego przedsiębiorcy, niezależnie od branży - napisano.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY