Polska Federacja Fitness: 1 lutego otwieramy wszystkie kluby bez względu na rządowe zakazy!

Centrum fitness, przedsiębiorca pokonał sanepid
Centrum fitness, przedsiębiorca pokonał sanepid, fot. Adobe Stock
Bunt przedsiębiorców przybiera na sile. 18 stycznia Polska Federacja Fitness ogłosiła, że niezależnie od zmian w zakresie rządowych obostrzeń kluby związane z PFF 1 lutego zamierzają się otworzyć z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji kilkunastu opinii prawnych… 01.02.2021 #OTWIERAMY BRANŻĘ FITNESS - BEZ WZGLĘDU NA DECYZJĘ RZĄDU W KWESTII DALSZYCH OBOSTRZEŃ - podano w komunikacie.

Jak zaznaczono, nie zrobiono tego już dziś, bo wiele klubów musi sie przygotować - np. na nowo zatrudnić pracowników oraz przygotować reżim sanitarny. - Wszelkie działania związane z otwarciem branży nie zmieniają nic w zakresie procedowania pozwów dot. wykazania nielegalności lockdown’u oraz kwestii odszkodowawczej - napisano w oświadczeniu.

W komunikacie podano także rekomendowany reżim sanitarny, np. 1 osoba na 12 mkw. (bardziej zaostrzony niż przed całkowitym zamknięciem siłowni) czy 1,5 m odstępu między ćwiczącymi. PFF w komunikacie bezpośrednio wskazał wyliczył pomysły na działanie klubów zgodnie z rozporządzeniem pomimo otwarcia.

- Dołączenie do akcji #VetoBranżyFitness #otwieraMY mającej na celu otwarcie branży fitness niezależnie od dalszych decyzji rządu, jest dobrowolne. Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z ew. kontrolami, próbami pociągania do odpowiedzialności z tytułu kar administracyjnych itp. Ostateczna odpowiedzialność ZAWSZE spoczywa na przedsiębiorcy - tak jak w biznesie. Decyzja o otwarciu obiektu powinna być oparta o finalną analizę zysków i strat. Faktem jednak jest, że nie mamy co liczyć na szybkie otwarcie ze strony rządu, zatem jeśli chcemy działać, to musimy otworzyć się Sami. Czemu data 01.02.2021, a nie np. 18.01.2021 ? Jest to czas na przygotowanie oraz przeszkolenie pracowników w kwestii wszelkich zasad postępowania podczas kontroli, znajomości dokumentów oraz przepisów. Jest to również czas na przygotowanie oznaczeń sanitarnych oraz całego obiektu do opisanego wcześniej rekomendowanego reżimu sanitarnego. ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM ! - napisano w komunikacie.

PFF zaapelował także do klientów. - Jeśli Wasz ulubiony klub nie zdecyduje się otworzyć 01.02.2021, tylko będzie potrzebował nieco więcej czasu na przygotowania lub nie podejmie decyzji o otwarciu wcale - prosimy o okazanie zrozumienia dla właściciela takiego obiektu. Na koniec dnia, jest to indywidualna decyzja każdego przedsiębiorcy, niezależnie od branży - napisano.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ