Polityczne zamieszanie wokół wizyty Elona Muska w Polsce. MSZ potwierdza nasze doniesienia

Twitter trafi w ręce Muska / Fot. Miguel Roberts,
Twitter trafi w ręce Muska / Fot. Miguel Roberts, AP
Kolejne źródła potwierdzają informację o wizycie Elona Muska w Polsce, którą portal mycompanypolska.pl podał wczoraj jako pierwszy. Okazję próbuje wykorzystać m.in. Przemysław Czarnek.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przypomnijmy, wczoraj około godz. 8 podaliśmy informację o planowanej wizycie Elona Muska w Polsce. Amerykański miliardem ma przylecieć do Krakowa 22 stycznia z okazji kongresu organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Żydów. Ma to związek z ubiegłoroczną dyskusją, w której zarzucono Muskowi dopuszczenie do licznych, antysemickich wypowiedzi na platformie X (dawniej Twitter) po jego przejęciu.

Musk przyleci. MSZ potwierdza

W ciągu dnia agencja Bloomberg potwierdziła nasze doniesienia. Dziennikarze uzyskali także informację, że Elon Musk nie tylko przyjedzie do Polski, ale także weźmie udział w debacie z prawicowym dziennikarzem, Benem Shapiro.

W reakcji na to potwierdzenie, Przemysław Czarnek, były minister edukacji narodowej wystosował na platformie X specjalne oświadczenie, wzywające Muska do wsparcia sprawy "uwolnienia więźniów politycznych", czyli byłych posłów Kamińskiego i Wąsika, skazanych za przekroczenie uprawnień i zlecenie podrabiania dokumentów.

Dziś, 19 stycznia, przyjazd Elona Muska potwierdził także wWiceminister spraw zagranicznych, Andrzej Szejna. - Może będą też inni politycy, przedstawiciele rządu - powiedział. Serwis oko.press, powołując się na Ministerstwo Cyfryzacji, poinformowało dziś, że do spotkania z Krzysztofem Gawkowskim nie dojdzie. Z naszych informacji wynika jednak, że takie rozmowy się toczyły.

ZOBACZ RÓWNIEŻ