Piotr Więcek wzmacnia zespół fintechu Erbeo. Zajmie się m.in. oceną ryzyka

Piotr Więcek
Piotr Więcek, fot. materiały prasowe
Do fintechu Erbeo dołącza Piotr Więcek, menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży finansowej. Obejmie stanowisko Business Development & Underwriting Manager.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Piotr Więcek współpracował m.in. z Booste, inviPay czy Finea. W Booste koordynował wdrożenie silnika scoringowego, który pozwolił na obsługę klientów z Polski, Wielkiej Brytanii, Holandii i Irlandii. W Finea wprowadził z powodzeniem nowe produkty finansowe, takie jak finansowanie wkładu własnego pod leasing oraz finansowanie obcokrajowców prowadzących działalność w Polsce. 

- Stawiam sobie za cel optymalne wykorzystanie danych pochodzących z różnych źródeł, aby umożliwić przedsiębiorcom internetowym utrzymanie płynności finansowej. Moje umiejętności i doświadczenie obejmują badanie i analizę klientów, zarządzanie portfelem wierzytelności czy budowanie procesów onboardingu klienta. Wierzę, że te kompetencje w pełni wykorzystam w Erbeo, pomagając temu fantastycznemu projektowi biznesowemu dynamicznie się rozwijać – komentuje Piotr Więcek.

Erbeo to startup z obszaru embedded finance oferujący rozwiązanie, które skraca do minimum odległość między przedsiębiorcą, a pieniędzmi, których w danym momencie potrzebuje. Procedura oceny zdolności kredytowej, opierająca się na automatycznej analizie danych transakcyjnych pochodzących z platformy sprzedażowej czy rezerwacyjnej, na której osadzona jest działalność danej firmy, pozwala Erbeo na natychmiastowe podjęcie decyzji o przyznaniu finansowania.

Erbeo zostało założone przez dwóch doświadczonych przedsiębiorców: Adama Dąbrowskiego oraz Krzysztofa Dębowskiego. Pierwszy z nich pełnił przez wiele lat funkcję dyrektora zarządzającego Creamfinance Poland oraz członka komitetu wykonawczego Creamfinance Holding, gdzie odpowiadał za rozwój firmy m.in. w Meksyku, na Słowacji i w Hiszpanii. Był założycielem i członkiem zarządu Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Natomiast Krzysztof Dębowski to między innymi współzałożyciel Digitree Group, którą wprowadził na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, a następnie sprzedał jednemu z funduszy private equity. Był także co-founderem i COO Senuto, które zostało niedawno przejęte przez grupę RTB House. Zarządzał również funduszem KnowledgeHub VC.

- Z sukcesem zbudowaliśmy technologię, która pozwala dziś platformom w prosty sposób udostępniać finansowanie swoim merchantom. Nie zatrzymujemy się jednak i chcemy zaoferować przedsiębiorcom także możliwość aplikowania o finansowanie bezpośrednio. Dlatego zaprosiliśmy Piotra do naszego zespołu. Cenimy jego dotychczasowe osiągnięcia zawodowe i wiedzę. Jestem przekonany, że istotnie wzmocni nasze kompetencje, szczególnie w zakresie finansowania merchantów obecnych na platformach e-commerce - podsumowuje Adam Dąbrowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ