Pets Diag zajmuje się diagnostyką weterynaryjną. Startup dołączył do Klastra LifeScience Kraków

Pets Diag
Pets Diag, fot. materiały prasowe
Laboratorium Pets Diag, specjalizujące się w analizie pierwiastkowej sierści wybranych gatunków zwierząt, dołączyło do fundacji Klaster LifeScience Kraków. Organizacja zrzesza firmy z obszaru life science, czym umożliwia efektywne łączenie potencjału jej członków, jak również tworzenie warunków do skutecznej komercjalizacji prac badawczo-rozwojowych, także w obszarze międzynarodowym.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pets Diag to firma z branży diagnostyki weterynaryjnej, specjalizująca się w analizie pierwiastkowej sierści zwierząt poprzez innowacyjne na skalę światową badanie EHAA. Test umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu. Potrafi wykazać niedobory oraz niekorzystne dla organizmu proporcje pierwiastków, które w krótkim okresie doprowadziłyby do licznych dolegliwości i chorób. Projekt powstał przy współpracy Pets Diag ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W 2019 r. spółka otrzymała grant na badania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 800 tys. zł oraz 200 tys. zł z Funduszu ABAN. Komercyjna usługa badania EHAA dla psów i koni wystartowała w 2021 roku.

– Dołączyliśmy do LifeScience Kraków, gdyż pragniemy w pełni zaangażować się w tworzenie i rozwijanie ekosystemu innowacji w branży life science w regionie Małopolski. Wierzę, że stając się Partnerem Klastra wejdziemy na wyższy poziom współpracy sektora biznesu, nauki, administracji i zdrowia, co w konsekwencji rozwinie nasz biznes, produkt i konkurencyjność. To dla nas naturalny krok jako firmy biotechnologicznej z aspiracjami o zasięgu międzynarodowym – mówi Marcin Maciąg, CEO i współtwórca Pets Diag.

Fundacja Klaster LifeScience Kraków aktywnie działa na rzecz rozwoju innowacyjności i przedsiębiorczości w obszarze life science i biotechnologii. Została powołana, aby w pełni wykorzystać potencjał i wyzwania stojące przed bio-regionem Małopolski oraz regionami partnerskimi. Organizacja jest jednym z elitarnych Krajowych Klastrów Kluczowych, które mają duże znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki oraz są konkurencyjne i innowacyjne w aspekcie międzynarodowym.

Fundacja liczy obecnie kilkudziesięciu członków, wśród nich m.in.: Selvita, Lux Med, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Synthos.

ZOBACZ RÓWNIEŻ