Patent na podwyżkę akcyzy za alkohol? Zapłać dziś, odbierz w marcu 2022 r.

Mazurska Manufaktura
Mazurska Manufaktura
Mazurska Manufaktura, producent rzemieślniczych alkoholi mocnych oraz regionalnego piwa, tokenizuje najpopularniejsze marki własne wódek i nalewek. W zamian za tokeny klienci otrzymają produkty w obecnej cenie, ale z odbiorem nawet do 30 marca 2022 roku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Firma Mazurska Manufaktura specjalizuje się w produkcji wysokoprocentowych alkoholi rzemieślniczych klasy premium, mając w swoim portfolio m.in. wódki, nalewki i likiery. Obserwując sytuację rynkową, spółka zdecydowała się wyjść za pomocą akcji tokenizacji naprzeciw planowanym od nowego roku podwyżkom akcyzy.

To nie pierwsza tokenizacja produktów firmy. W maju wystartowała tokenizacja pierwszego rozlewu reaktywowanego przez spółkę piwa Bractwo z Browarów Bydgoskich, a 7 czerwca ruszyła tokenizacja limitowanej produkcji nowości od Mazurskiej Manufaktury – wódki ziemniaczanej Bielik Potato.

– Zgodnie z propozycją przygotowaną przez ustawodawcę, od 1 stycznia 2022 r. do 2027 r. wzrosną stawki akcyzy na napoje alkoholowe. Tylko w przyszłym roku akcyza wzrośnie o 10 proc., by w następnych każdorocznie o kolejne 5 proc. To w naturalny sposób, poza ogólnym wzrostem energii i kosztów pracy, przełoży się na wyższe ceny sklepowe. Uderzy to w nas, ale także we wszystkich miłośników trunków rzemieślniczych, dlatego też ruszamy z akcją tokenizacji najpopularniejszych marek, by nasi klienci mogli cieszyć się z cen bez akcyzy, aż do marca przyszłego roku. – mówi Jakub Gromek z Mazurskiej Manufaktury.

Jak kupić alkohol z niższą akcyzą?

W okresie trwania akcji fani Mazurskiej Manufaktury mogą nabyć trzy rodzaje tokenów, czyli zestawów, zawierających najpopularniejsze marki. Pierwsza gama to Tokeny Bielik, dzięki którym można kupić wódkę z gadżetami. Drugi zestaw, o nazwie Tokeny Konesera, pozwoli na wybór między kraftowymi alkoholami mocnymi, takimi jak: Mazurskie Krafty, Wódka z Mazur, Rum Pirate Bay oraz gin Mad Queen. Ostatni to Tokeny MIX, w którym do paczki wylosowanych zostanie odpowiednio 5 lub 9 produktów z listy 19 alkoholi.

Zakup tokenów trwa do 31 grudnia. Wysyłka odbywa się na bieżąco, lecz można zastrzec jej termin nawet do 30 marca 2022 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ