Opona, która wody się nie boi

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
Zima to paradoksalnie dobry moment na to, by pomyśleć o wymianie opon, ale letnich. Ceny opon zmieniają się kilkakrotnie w ciągu roku.

Aby zaoszczędzić na komplecie, lepiej kupować je po sezonie, kiedy ceny są niższe. Wtedy też można upolować opony z segmentu premium za cenę tych tańszych. My przetestowaliśmy letnie opony Nokian Wetproof. To sportowa oraz bezpieczna opona klasy premium z bardzo dobrymi właściwościami na mokrej nawierzchni zapobiegająca aquaplaningowi. Ma on miejsce, kiedy między oponą a nawierzchnią jest więcej wody niż bieżnik jest w stanie odprowadzić. Wówczas opona ślizga się na wodzie, przez co kierowca traci panowanie nad pojazdem. Inżynierowie Nokian stworzyli więc technologię, która wykorzystuje efekt Coandy. To zjawisko fizyczne polegające na tym, że strumień płynu (gazu lub cieczy) ma tendencję do przylegania do najbliższej powierzchni. Dzięki temu udało się stworzyć układ rowków, który odprowadza nadmiar wody i zapobiega poślizgom. 

W ogumieniu zastosowano także specjalną mieszankę Aqua Hybrid dodatkowo minimalizującą zagrożenia ze strony mokrej jezdni. Udoskonalona struktura krzemionki oraz innowacyjne polimery zapewniają większą przyczepność, a także mniejsze opory toczenia, co wpływa na oszczędność paliwa. Ponadto opona wygląda niezwykle stylowo za sprawą polerowanych głównych rowków. Kryje się za tym ważny powód. Oprócz walorów estetycznych, polerowana, gładka powierzchnia odprowadza wodę znacznie skuteczniej i szybciej.

Nokian coraz bardziej rozpycha się na rynku oponiarskim. Firma wyrobiła sobie markę w segmencie opon zimowych. Produkowane i testowane na...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 12/2020 (63)

Więcej możesz przeczytać w 12/2020 (63) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY