Omnipack uruchamia centrum logistyczne w Nadarzynie

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Omnipack zwiększa swoją powierzchnię magazynową dwukrotnie, wdraża zaawansowane technologie i planuje otwarcie kolejnego centrum logistycznego przy granicy niemieckiej. Te działania umożliwią polskiemu startupowi wejście na rynki zagraniczne i budowę sieci centrów fulfillmentowych w całej Europie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Omnipack to polski startup świadczący usługi fulfillment dla eCommerce w modelu full stack (tj. operacje i technologia). Otwarcie nowego centrum logistycznego w Nadarzynie k. Warszawy jest strategiczną decyzją związaną z jego nieustannym rozwojem. Omnipack obecnie obsługuje ponad 100 klientów, z których zdecydowana większość dynamicznie rośnie. Ponadto, stale dołączają nowi klienci, co naturalnie generuje potrzebę dodatkowej powierzchni magazynowej. Centrum logistyczne w Nadarzynie zapewnia nie tylko dwukrotnie większą przestrzeń, lecz także lokalizację, która pozwala na realizację wysyłek zagranicznych w krótkim czasie. Kolejnym krokiem w kierunku ekspansji międzynarodowej Omnipack będzie uruchomienie w październiku magazynu w Gorzowie Wielkopolskim tuż przy granicy z Niemcami.

Kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorcy, który chciałby, aby jego eCommerce miał zasięg globalny i był przystosowany do potrzeb lokalnych rynków - jest wybór operatora logistycznego, który posiada magazyn w odpowiedniej lokalizacji, dostęp do lokalnych przewoźników i systemy do rozliczeń międzynarodowych - mówi Tomek Kasperski, CEO Omnipack.

Omnipack zdecydował się na wynajem 6500m2 powierzchni magazynowej w nowym budynku na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, mając na względzie strategiczne położenie geograficznie - w pobliżu centralnych hubów firm transportowych. To gwarantuje optymalizację procesów logistycznych i pozwala wydłużyć czas składania zamówień, dla których dostawa będzie realizowana następnego dnia. Dla Omnipack ważne są też infrastruktura regałowa magazynu, maszyny do pakowania i przenośniki transportujące, które automatyzują przemieszczanie się paczki z miejsca pakowania do miejsca odbioru i zwiększona liczba docków, obsługująca wielu przewoźników jednocześnie. Te dwa ostatnie czynniki znacznie podnoszą wskaźnik efektywności operacji logistycznych.

Przy podejmowaniu decyzji istotne były również ekologiczne rozwiązania, które centrum logistyczne oferuje, takie jak zawory regulujące pobór wody, które ograniczają zużycie o około 10 proc. i umożliwiają natychmiastowe odcięcie dopływu w przypadku pojawienia się przecieku. Dodatkowe podliczniki pozwalające na stały monitoring mediów i realne oszczędności podczas eksploatacji budynku. Gospodarka odpadami budowlanymi, w tym ich monitoring, segregacja i odzyskiwanie, a w części biurowej wykorzystanie materiałów o niskim współczynniku lotnych związków organicznych. Do tego park zapewnia wysoką efektywność energetyczną, wynikającą z wykorzystania m.in. inteligentnej oprawy LED, obniżającej zużycie energii elektrycznej nawet o 30 proc.

W związku z szerokim portfolio klientów Omnipack - magazyn musi być przystosowany do obsługi zamówień różnych branż. Zarówno spożywczej, kosmetycznej, designerskiej, jak i modowej. Dzięki możliwościom, które daje SEGRO, w Nadarzynie Omnipack będzie mógł zarządzać operacjami logistycznymi wszystkich swoich klientów, między innymi: Jadłosfera, Greasy Fingers, Ekopolka, 9design czy Bizuu, Muscat, Gepetto. Doradcą przy wyborze magazynu Omnipack była międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości - JLL.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY