Omnipack skupi się na ekspansji zagranicznej. W planach rozwój w Wielkiej Brytanii i na rynku DACH

Fot. Omnipack
Fot. Omnipack
Już prawie 40 proc. naszego biznesu opiera się na zagranicznych rynkach. Szczególnie przyglądamy się krajom DACH i Wielkiej Brytanii, bo to miejsca, gdzie możemy zrobić dużą różnicę - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Karol Milewski, współtwórca Omnipack.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Omnipack to polski startup zarządzający operacjami logistycznymi dla e-commerce, który został założony ponad trzy lata temu przez doświadczonych menedżerów z branży: Tomka Kasperskiego, Rafała Szcześniewskiego i Karola Milewskiego. Firma już dziś posiada nowoczesne powierzchnie magazynowe w strategicznych lokalizacjach, umożliwiające klientom handel internetowy w standardzie Same Day Fulfillment w całej Europie.

Pod koniec zeszłego roku startup pozyskał 10 mln zł na dalszą ekspansję zagraniczną i rozwój technologii. Wśród inwestorów prywatnych znaleźli się aniołowie biznesu, którzy zainwestowali już w poprzednich latach, ale też nowi, a wśród nich eksperci e-commerce – m.in. dr Florian Drabeck, były Global Chief Financial Officer spółki Westwing AG.

- Dużą wartość w kontekście ekspansji zagranicznej wnosi nasz magazyn na granicy polsko-niemieckiej, dzięki któremu oferujemy dostawy "next day" do Niemiec. Stale wzmacniamy zespół, myślimy o budowaniu lokalnych struktur na poszczególnych rynkach, bo z logistyką jest jak z prawem - każdy rynek rządzi się innymi zasadami, dlatego potrzebni są wyspecjalizowani eksperci do obsługi e-commerce na konkretnym rynku. Z całą pewnością nie jesteśmy dziś biznesem skupiającym się na Polsce, patrzymy dużo szerzej - tłumaczy Karol Milewski.

Cały wywiad z współtwórcą Omnipack już niebawem ukaże się na łamach mycompanypolska.pl. Natomiast w kolejnym numerze "My Company Polska" znajdziecie zestawienie najciekawszych startupów i firm z obszarów związanych z e-commerce.

TOP 10 polskich fintechów - ranking

Zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem 10 najbardziej obiecujących polskich fintechów.

TOP 10 polskich medtechów - ranking

Zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem 10 najbardziej obiecujących polskich medtechów.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ