Nowa era rekrutacji: Zagraj w grę i zgarnij pensję. Ikea płaci za pracę w Robloxie

Ikea zapłaci pracownikom za pracę w świecie gry.
Ikea zapłaci pracownikom za pracę w świecie gry. / Fot. wygenerowana przez AI.
Szwedzka sieć meblowa Ikea wprowadza innowacyjne podejście do zatrudnienia, poszukując pracowników do swojego wirtualnego sklepu na platformie Roblox. Nowa inicjatywa pozwoli zatrudnionym osobom zarabiać, obsługując klientów w cyfrowym środowisku. Za serwowanie słynnych klopsików w świecie gamingu pracownicy otrzymają tę samą stawkę, co kasjerzy w stacjonarnej Ikei.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zarobki za pracę w wirtualnym sklepie Ikea wynoszą 13,15 funtów brytyjskich za godzinę, co przekłada się na kwotę ponad 65 zł. Jest to ta sama stawka, jaką oferuje Ikea w swoich stacjonarnych sklepach w Londynie. Firma planuje zatrudnić 10 pracowników, którzy będą mogli pracować z dowolnego miejsca, o ile znajdują się na terenie Wielkiej Brytanii lub Irlandii i są pełnoletni. Proces rekrutacji rozpoczął się 3 czerwca, a rozmowy kwalifikacyjne potrwają do 18 czerwca - czytamy w komunikacie firmy.

Zakres obowiązków pracownika robloksowej Ikei 

Wirtualni pracownicy Ikea będą wykonywać różnorodne zadania w grze "The Co-Worker Game", stworzonej przez szwedzkie studio The Gang. Praca będzie obejmować obsługę klientów w różnych sekcjach sklepu, takich jak showroom, bistro oraz doradztwo przy wyborze mebli. Celem projektu jest pokazanie wyjątkowego podejścia Ikea do kariery, w którym pracownicy mają możliwość elastycznego rozwoju i zmiany ról.

"Pakomaty", kolejne wyzwanie rzucone InPostowi. Darmowe przesyłki dla odbiorców

Pierwsza marka z płatną pracą w Robloksie

Darren Taylor z sieci Ikea podkreślił, że inicjatywa w Robloxie jest pierwszą tego typu na świecie, oferującą płatne zatrudnienie w wirtualnym środowisku. „Jesteśmy podekscytowani faktem, że jesteśmy pierwszą marką, która umożliwi płatną pracę w Robloxie, aby pokazać, że inaczej podchodzimy do kariery,” mówi Taylor. Wirtualne środowisko ma odzwierciedlać wartości i filozofię Ikea, gdzie pracownicy mogą swobodnie rozwijać się i zmieniać role, zarówno w grze, jak i w rzeczywistym życiu.

Booksy i Znajdź Gabinet łączą siły. Dostarczą kompleksowe narzędzie dla fizjoterapeutów

Marketing internetowy sięga po nowe pola oddziaływania

Roblox, platforma z prawie 80 milionami aktywnych użytkowników dziennie, to gra, w której gracze mogą tworzyć własne światy i zadania. Dzięki tej popularności, wiele marek, w tym Kaufland i Żabka, już wykorzystuje Roblox do promocji swoich produktów. Teraz dołączyła do nich Ikea, pokazując, że jest otwarta na innowacyjne podejścia do marketingu i rekrutacji.

Jest to kolejny krok w kierunku cyfrowej transformacji i nowoczesnego podejścia do zarządzania zasobami ludzkimi. Jak mówi Darren Taylor: „W Ikei jest wiele sposobów na naukę i rozwój i o to właśnie chodzi w Ikei w Robloxie.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ