Movie Games zapowiada horror. Notowania studia mocno w górę

Fot. materiały producenta
Fot. materiały producenta
"Lust From Beyond" to horror o okultystycznych motywach osadzony w świecie inspirowanym twórczością Lovecrafta i Beksińskiego. Tytuł pojawi się na rynku już 24 września.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Po zapowiedzi nowej gry notowania Movie Games - spółki obecnej na NewConnect - wzrosły o kilka procent. - Bardzo się cieszymy, że zainteresowanie już na obecną chwilę jest na tak wysokim poziomie - powiedział o nadchodzącej produkcji Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Dzięki "Lust From Beyond" gracze przeniosą się do XIX-wiecznej wiktoriańskiej posiadłości. To już druga tegoroczna premiera polskiego studia, bowiem 16 kwietnia swoją premierę miał "Drug Dealer Simulator", który w niespełna godzinę po publikacji na platformie Steam sprzedał się w liczbie egzemplarzy pozwalającej na pokrycie kosztów jego produkcji. Jak ogłosiła w maju spółka, tytuł zarobił ponad milion dolarów, czego wcześniej nie udało się osiągnąć żadnej produkcji od Movie Games.

Na listę oczekujących na "Lust From Beyond" wpisało się już ponad sto tysięcy osób, a ponad 3 tys. użytkowników wsparło finansowo projekt na Kickstarterze.

Oczywiście to nie jedyna nowość, na którą czekają fani studia. Już w czerwcu ogłoszono rozpoczęcia prac nad "ER Pandemic Simulator", gdzie w ramach rozgrywki gracz wcieli się w lekarza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który będzie musiał pomagać pacjentom, diagnozować ich dolegliwości oraz ratować ich życie w obliczu globalnej pandemii. Producent zapowiedział również, że 10 proc. zysków ze sprzedaży gry przekaże na walkę z koronawirusem.

Movie Games to polska spółka założona w 2016 roku. Inwestują w nią PlayWay (producent i wydawca gier komputerowych notowany na warszawskiej GPW) oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Przedsiębiorstwo debiutowało na NewConnect w 2018 roku, a obecnie zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i śląskim.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY