Adam Małysz będzie doradzał przy produkcji gier komputerowych

Adam Małysz
Adam Małysz rajdowiec, fot. Orlen Team
Adam Małysz podpisał list intencyjny w sprawie współpracy z Road Studio, firmą tworzącą gry komputerowe. Znany skoczek i kierowca rajdowy będzie doradzał startupowi przy jego produkcjach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zgodnie z zawartym listem intencyjnym, po zawarciu umowy, Adam Małysz będzie doradzać Road Studio jako konsultant podczas produkcji gier i symulatorów poświęconych tematyce off-road.

– Bardzo się cieszymy, że możemy rozmawiać na temat współpracy z postacią tak niezwykle zasłużoną dla polskiego sportu. Adam Małysz przez lata bił kolejne rekordy w skokach narciarskich oraz odnosił w tej dyscyplinie spektakularne sukcesy. Oprócz tego jest wielkim fanem motoryzacji oraz doświadczonym kierowcą rajdowym. Fakt, że zainteresował się Road Studio oraz wsparciem nas w produkcji gier poświęconych tematyce off-road jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem. Wiedza oraz doświadczenie Adama Małysza z zakresu rajdów będą dla nas bardzo ważnym wsparciem. Jesteśmy w trakcie negocjacji warunków współpracy  – komentuje Maciej Nowak, prezes Road Studio. 

Adam Małysz doradzi, jak zrobić symulator rajdowy

Adam Małysz to bardzo popularny oraz utytułowany polski skoczek narciarski, czterokrotny medalista olimpijski oraz czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich. Czterokrotnie wygrywał klasyfikację generalną Pucharu Świata w skokach, ma na koncie również triumf w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Po zakończeniu kariery narciarskiej skupił się na uczestnictwie w rajdach terenowych, które stały się jego wielką pasją. W 2012 roku zdobył tytuł międzynarodowego rajdowego mistrza Polski i Czech. W 2013 odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w rajdach terenowych, a rok później stanął na podium zawodów Pucharu Świata w rajdach cross-country. W latach 2012-2016 pięciokrotnie uczestniczył w Rajdzie Dakar, w którym najwyżej sklasyfikowany był na 13. miejscu. W 2015 roku zajął 6. miejsce w Sealine Cross Country Rally oraz 7. miejsce w Abu Dhabi Desert Challenge. 

Obecny dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Polskiego Związku Narciarskiego, deklaruje chęć wzięcia udziału w przyszłości w kolejnych rajdach.

Docelowo, po zawarciu stosownej umowy, Adam Małysz będzie doradzał spółce jako konsultant przy produkcji gier z serii „Road Simulator”, a więcej trzeciej serii gier obok „Truck Simulator” oraz „Motorcycle Simulator”. Gry z tej serii pozwolą na zwiedzanie różnych ciekawych krain za kierownicą samochodu rajdowego. Szczegóły dotyczące poszczególnych produkcji z tej serii będą przedstawiane na bieżąco.

– Nawiązanie współpracy z Adamem Małyszem zbiegło się w czasie z sukcesem oferty publicznej Road Studio. Cieszymy się, że możemy dać naszym nowym akcjonariuszom pozytywne informacje o postępach w działalności zaraz po wejściu w inwestycję – dodaje  Maciej Nowak, prezes Road Studio. 

16 lutego br. Road Studio zakończyło publiczną ofertę publiczną akcji, w ramach której pozyskał 2 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinalizowanie prac nad nowymi projektami o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w 2021 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY