Maciej Fedyna nowym Prezesem Zarządu Generali w Polsce

Maciej Fedyna
Maciej Fedyna
Maciej Fedyna został wybrany na nowego Prezesa Zarządu spółek ubezpieczeniowych Generali Polska. Decyzja Rady Nadzorczej podlega zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

1 lipca 2020 r. Maciej Fedyna obejmie obowiązki Prezesa Zarządu trzech spółek: Generali T.U. S.A., Generali Życie T.U. S.A. i Generali Finance Sp. z o.o.. Fedyna - dotychczasowy Członek Zarządu odpowiedzialny za finanse w Generali Polska - zastąpi Andreę Simoncellego, który został powołany na nowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej Generali T.U. S.A., Generali Życie T.U. S.A i Generali Finance Sp. z o.o..

Bardzo doceniam zaufanie jakim obdarzyła mnie Rada Nadzorcza i akcjonariusze Generali Polska, powierzając mi tę odpowiedzialną funkcję. Liczę na dalsze zaangażowanie wszystkich pracowników Generali Polska w kontynuację wzrostu naszej firmy - mówi nowy Prezes Zarządu spółek Generali Polska.

Maciej Fedyna jest związany z Generali Polska od marca 2011 r. Zaczynał pracę jako Dyrektor Departamentu Controllingu, a w 2014 r. objął stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar finansów. W listopadzie 2018 r. został jednocześnie Prezesem Zarządu Concordia Capital S.A. i Concordia Polska TUW - obecnie Concordia Polska T.U. S.A.

W związku z wyborem Macieja Fedyny na stanowisko Prezesa Zarządu, Rada Nadzorcza postanowiła powołać z dniem 1 lipca 2020 r. Roberta Sagałę, Dyrektora Departamentu Aktuariatu Finansowego i Reasekuracji w Generali, na nowego Członka Zarządu, odpowiedzialnego za finanse w spółkach Generali Polska. Robert Sagała pracuje w Grupie Generali w Polsce od października 2008 roku i od samego początku jego kariera zawodowa rozwijała się w obszarze aktuarialnym. W listopadzie 2014 r. objął funkcję Głównego Aktuariusza w Generali T.U. S.A. i Generali Życie T.U. S.A. nadzorującego funkcję aktuarialną.

 

POLECAMY