Rajmund Rusiecki członkiem zarządu Leadenhall Insurance. Transfer z Generali

Rajmund Rusiecki, Leadenhall
Rajmund Rusiecki, Leadenhall
1 kwietnia Rajmund Rusiecki dołączył do zarządu Leadenhall Insurance na stanowisko wiceprezesa. Po przekształceniach planowanych w spółce, w najbliższym czasie obejmie funkcję prezesa, zastępując Macieja Bud-Gusaima, koncentrującego się na rozwoju nowo powstałej spółki holdingowej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przez poprzednie 10 lat Rajmund Rusiecki był związany z Grupą Generali. W Leadenhall Insurance będzie odpowiedzialny za zbudowanie unikalnego modelu biznesowego na miarę planów rozwoju firmy i jej spółki holdingowej – Efinity Insurance Holding - łączącej kompetencje ubezpieczeniowe Leadenhall Insurance i technologiczne Efinity.

- To decyzja nieoczywista, ale bardzo świadoma. W Leadenhall dostrzegam ogromny potencjał sukcesu, przestrzeń do rozwoju oraz do wyskalowania na rynki zagraniczne. Swoją determinację potwierdzam dziś także poprzez objęcie części akcji spółki. Model biznesowy rozwijany przeze mnie w Leadenhall, wspierany kompetencjami w zakresie technologii firm z grupy Efinity Insurance Holding, będzie nie tylko naszym wyróżnikiem, ale też da nam ogromną przewagę rynkową. Dostrzegam ją w obszarze dystrybucji klasycznych produktów ubezpieczeniowych z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych, jak również kreowania, testowania i wdrażania nowych, wysoce wartościowych produktów i usług, tworzonych na miarę realnych potrzeb i oczekiwań nowoczesnego rynku – komentuje Rajmund Rusiecki.

Rajmund Rusiecki posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie zdobyte na stanowiskach kierowniczych w towarzystwach ubezpieczeń na życie. Do października 2021 roku, przez blisko 10 lat związany był z Grupą Generali, gdzie od 2014 roku pełnił funkcję członka zarządu Generali Życie TU, a od 2018 roku również członka zarządu Concordia. Odpowiadał za sprzedaż ubezpieczeń na życie, majątkowych oraz rolnych. Przed rozpoczęciem pracy w Generali pełnił funkcję dyrektora Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych w Amplico Life S.A. (MetLife). Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Grupie PZU jako agent ubezpieczeniowy i wspinał się po szczeblach kariery zawodowej aż do funkcji Dyrektora Departamentu Sprzedaży Korporacyjnej. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości oraz studiów podyplomowych warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.

Leadenhall to międzynarodowa agencja underwritingowa. Posiada pełnomocnictwa do zawierania i wykonywania umów ubezpieczenia w imieniu Lloyd’s. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ