Ulepszanie pracy online: Logitech z premierą MeetUp 2 i Logitech Sync

Ulepszanie pracy w nowoczesnych przestrzeniach.
Ulepszanie pracy w nowoczesnych przestrzeniach. / Fot. mat. pras.
Logitech ogłasza premierę MeetUp 2 - kamery konferencyjnej USB opartej na sztucznej inteligencji. MeetUp 2 to kolejna generacja kultowej już kamery MeetUp, która sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. W tym samym czasie na rynek trafia rozbudowane oprogramowanie Logitech Sync z zaawansowanymi funkcjami rezerwacji sal dla przedsiębiorstw.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Logitech, wiodący dostawca rozwiązań do wideokonferencji, niedawno zaprezentował dwa nowe produkty, mające na celu poprawę współpracy w nowoczesnych przestrzeniach pracy. Meetup 2, następca popularnego Meetupa, oferuje zaawansowane funkcje i ulepszoną wydajność dźwięku. Logitech Room Booking, z kolei, upraszcza proces rezerwacji sal konferencyjnych i dostarcza cenne analizy dla administratorów. Te nowe rozwiązania pokazują zaangażowanie Logitech w dostarczanie innowacyjnych produktów, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby biznesowe.

Meetup 2: Wideobar nowej generacji do małych przestrzeni

Meetup 2 to kompaktowy wideobar zaprojektowany specjalnie do małych sal konferencyjnych. Bazując na sukcesie swojego poprzednika, Meetupa, Logitech wprowadził kilka ulepszeń, aby zapewnić wyjątkowe doświadczenie wideokonferencyjne. Urządzenie posiada system 4K z doskonałym obiektywem i sensorem, oferując pole widzenia 120°. Przy takim szerokokątnym zasięgu zdarza się, że obraz wideo jest zniekształcany na krawędziach kadru. Jednak Meetup 2 wykorzystuje technologię odkształcania w czasie rzeczywistym, aby uczestnicy wyglądali naturalnie i bez zniekształceń, niezależnie od ich pozycji w kadrze. Ta funkcja znacznie poprawia ogólną jakość wizualną wideokonferencji - dowiadujemy się podczas konferencji online z wykorzystaniem sprzętu od LogiTech.

Kolejną znaczącą poprawą w Meetup 2 jest jego zdolność do wykrywania osób napędzana sztuczną inteligencją. Urządzenie może identyfikować osoby w pokoju i dostosowywać kadr odpowiednio, niezależnie od tego, czy koncentruje się na pojedynczym uczestniku, aktywnym mówcy, czy całej grupie. Ta inteligentna funkcja poprawia doświadczenie użytkownika, umożliwiając wyraźną widoczność wszystkich uczestników spotkania. Dodatkowo, Logitech wprowadził funkcję strefy kamery, która pozwala administratorom definiować konkretne obszary w pomieszczeniu, na które kamera powinna się skupić lub których ma unikać. Ta opcja personalizacji zapewnia, że wideokonferencja uchwyci pożądane treści, jednocześnie respektując granice prywatności.

Wydajność dźwięku: Kluczowy element

Logitech zdaje sobie sprawę z znaczenia jakości dźwięku w wideokonferencjach. Aby to osiągnąć, Meetup 2 oferuje znaczące poprawy w wydajności dźwięku. Urządzenie posiada większą obudowę głośnika i sześć mikrofonów, co umożliwia wyraźniejszy i bardziej immersyjny dźwięk. Zaawansowana matryca mikrofonów umożliwia precyzyjne przechwytywanie głosu i izolację hałasu, zapewniając, że uczestnicy mogą się wzajemnie słyszeć i rozumieć. Logitech wprowadził również RightSound2, oprogramowanie wykorzystujące algorytmy uczenia maszynowego do dalszej poprawy jakości dźwięku. Technologia ta zapewnia lepsze tłumienie echa, redukcję hałasu i automatyczną kontrolę wzmocnienia, co skutkuje krystalicznie czystym dźwiękiem podczas spotkań.

Logitech Room Booking: Upraszczanie rezerwacji sal konferencyjnych

Logitech Room Booking to kompleksowe rozwiązanie, które upraszcza proces rezerwacji sal konferencyjnych. Bezproblemowo integruje się z popularnymi platformami kalendarzowymi, takimi jak Google Workspace i Office 365, umożliwiając użytkownikom rezerwację sal bezpośrednio z ich kalendarzy. Intuicyjny interfejs pozwala użytkownikom szybko zidentyfikować dostępne sale i ich status, zapewniając efektywne wykorzystanie przestrzeni. Oprócz integracji z kalendarzem, Logitech Room Booking oferuje użytkownikom rezerwację sal bezpośrednio z panelu w sali konferencyjnej. Ta elastyczność zaspokaja zarówno zaplanowane, jak i spontaniczne spotkania.

Analizy i personalizacja: Wspieranie administratorów

Logitech Room Booking wykracza poza proste rezerwacje sal, dostarczając cennych analiz dla administratorów. Rozwiązanie oferuje wgląd w wykorzystanie sal, wskaźniki zajętości i trendy, umożliwiając administratorom optymalizację przydziału przestrzeni i identyfikację niedostatecznie wykorzystywanych obszarów. To podejście oparte na danych pomaga organizacjom podejmować świadome decyzje dotyczące infrastruktury sal konferencyjnych i poprawia ogólną efektywność. Ponadto, Logitech Room Booking umożliwia personalizację, zapewniając, że rozwiązanie jest zgodne z marką i estetyką organizacji. Administratorzy mogą przesłać swoje własne plany przestrzeni, które Logitech włączy do platformy, zapewniając spójne i estetyczne doświadczenie użytkownika.

Cena i dostępność

Kamera MeetUp 2 kosztuje 4 499 PLN i jest dostępna globalnie u autoryzowanych dystrybutorów oraz na stronie logitech.

------------

Artykuł powstał przy wsparciu polskiej technologii AI: Transkryptomat

ZOBACZ RÓWNIEŻ