Jesienią możliwy "sektorowy lockdown"? Zapowiada rzecznik rządu

Piotr Muller, rzecznik rządu,
Piotr Muller, rzecznik rządu, Fot. Adam Guz / KPRM
Piotr Müller, rzecznik rządu, w rozmowie z Rzeczpospolitą stwierdził, że jesienią w przypadku czwartej fali pandemii COVID-19 możliwy będzie "sektorowy lockdown".

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak powiedział Piotr Muller, w tym momencie polski rząd nie rozmawia o wprowadzeniu dodatkowych rozwiązań obejmujących walkę z pandemią, np. takich, jak we Francji. 

W tym momencie polski rząd trzyma się dotychczasowej strategii opartej na wariancie "hybrydowym". Oznacza on utrzymywanie limitu osób w określonych miejscach, przy czym do tych limitów nie są włączane osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19. 

Rząd utrzymuje obecnie, że czwarta fala pandemii nie jest nieunikniona a jej możliwe nadejście wynika ze "wspólnej odpowiedzialności". Jeśli jednak do niej dojdzie, wówczas rząd może wprowadzić "sektorowy lockdown", czyli wprowadzenie wcześniejszych obostrzeń w "niektórych miejscach".

Przypomnijmy, w ramach walki z pandemią rząd m.in. wprowadził całkowity zakaz takich działalności gospodarczych, jak siłownie, centra fitness, kluby, baseny oraz mocno ograniczył działalność restauracji, punktów usługowych czy hoteli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ