Kolejne luzowanie obostrzeń. Znamy plan na wakacje

Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki, Fot: Krystian Maj/KPRM
Dobre wieści dla właścicieli hoteli i organizatorów konferencji. Mateusz Morawiecki i Andrzej Niedzielski podczas konferencji prasowej zaprezentowali nowe zmiany w obostrzeniach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Już w najbliższą niedzielę zmiany obejmą kościoły. Od 13 czerwca limit 1 osoby na 15 mkw. zostanie zwiększony do 50 proc. wszystkich miejsc. Od 26 czerwca nastąpi kolejne podniesienie - do 75 proc. wszystkich miejsc.

26 czerwca to również ważna data dla hotelarzy czy organizatorów konferencji. Wówczas podwyższony zostanie limit osób, które mogą np. brać udział w targach czy wydarzeniach do 1 osoby na 10 mkw. Obecnie jest to 1 osoba na 15 mkw. Hotele z kolei będą mogły mieć nawet 75 proc. obłożenie. Obecnie jest to 50 proc.

Zmiany czekają także kina czy teatry. Od 13 czerwca będize można w nich spożywać posiłki a od 26 czerwca podniesiony zostanie limit miejsc - do 75 proc. wszystkich.

26 czerwca wystartują także dyskoteki, przy czym maksymalnie będzie mogło do nich wejść 150 osób. Podniesiony zostanie także limit osób na koncertach czy wydarzeniach sportowych - do 50 proc. miejsc w porównaniu do 25 proc. obecnie. 

Co ważne, do limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X