Jakie błędy popełniają firmy podczas cyfrowej transformacji? Wywiad z ekspertami Unity Group

Eksperci Unity Group w studiu My Company Polska
Eksperci Unity Group w studiu My Company Polska
W procesie cyfryzacji kluczowe jest zdefiniowanie celów, jakie firma chce osiągnąć dzięki transformacji. Warto pomyśleć również o nawiązaniu współpracy ze specjalistami, bo bez odpowiednich fachowców digitalizacja się po prostu nie uda - przekonują Dominik Janes, Managing Partner w Unity Group oraz Tomasz Gutkowski, Head of business development, Commerce Platforms w Unity Group.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Cyfrowa transformacja to obecnie jeden z najważniejszych procesów z pogranicza biznesu i nowych technologii, a eksperci przekonują, że bez digitalizacji trudno o zdobycie przewagi rynkowej. - Firmy nie zawsze radzą sobie z wszystkimi wyzwaniami, jakie stawia przed nimi konieczność digitalizacji, ponieważ przedsiębiorcy bardzo często myślą o klasie rozwiązań, które należy wdrożyć, ale zapominają o fundamentalnych kwestiach tj. strategia czy właściwe przygotowanie kadry - wyjaśnia Tomasz Gutkowski.

Jak wskazują eksperci Unity Group, w trakcie cyfrowej transformacji często dominuje przeświadczenie, że digitalizacja jest wyłącznie wdrażaniem nowych technologii. - Tymczasem cyfryzacja to tworzenie nowych modeli biznesowych, co może wiązać się ze zmianą podejścia do własnego przedsięwzięcia - tłumaczy Dominik Janes, dodając, iż cyfrowa transformacja przedsiębiorstw postępuje od kilku lat, jednak dopiero pandemia koronawirusa przyspieszyła i upowszechniła te procesy.

Przedstawiciele Unity Group mówili również o technologii chmurowej oraz zastanawiali się, jak duży wpływ na świat biznesu będzie miała rewolucja AI. 

Wywiad odbył się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ