ESG to rewolucja w podejściu do biznesu czy po prostu nowy CSR? Wywiad z Katarzyną Dubno

Katarzyna Dubno
Katarzyna Dubno, fot. materiały prasowe
ESG tworzy nowe ekosystemy związane ze zmianą modeli biznesowych. Zwrot ku zrównoważonemu rozwojowi - ta "zielona rewolucja" - to jeden z najważniejszych etapów w historii ekonomii - przekonuje Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia, Adamed Pharma S.A.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Jest duży szum wokół ESG, ale to dobrze! - stwierdziła już na początku rozmowy Katarzyna Dubno. Zdaniem ekspertki, strategia związana z zrównoważonym rozwojem często wymusza zmianę modeli biznesowych. - W tym wszystkich chodzi o zupełnie nowe podejście do prowadzenia biznesu, o wzrost świadomości każdego pracownika danej organizacji dotyczącej ESG - dodawała Dubno.

Zrównoważony rozwój bezpośrednio łączy się z rozwojem nowych technologii. I nie jest domeną - jak niektórym błędnie się wydaje - wyłącznie największych koncernów. - ESG, w szczególności przez mniejsze firmy, może być traktowane jako pewna bariera wejścia na konkretny rynek, przebicia się. Tymczasem nie jest tak, że od razu trzeba wdrażać gigantyczne działania, bo pewne cele da się również osiągać małymi krokami - zauważyła przedstawicielka Adamed Pharma S.A.

Wywiad odbył się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ