Inuru chce podbić kolejne branże. To rynki warte miliardy dolarów

Fot. Inuru Fot. Inuru
Inuru to startup, który tworzy inteligentne, komunikujące się z otoczeniem opakowania. Mogą one świecić, ostrzegać, a także reagować na dźwięk lub dotyk. Firma zapowiada inwestycje w kolejnych branżach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Inuro znalazło się w naszym zeszłorocznym zestawieniu 25 najlepszych polskich startupów. Startup opatentował technologię OLED, która pozwala wytwarzać światło tak cienkie, że można je zintegrować z dowolną powierzchnią. Wynalazek Inuru można także stosować na odzieży, książkach, a także urządzeniach elektrycznych.

Ostatnie miesiące to dla Inuru pasmo sukcesów. W czerwcu informowaliśmy, że w przedsiębiorstwo zainwestował fundusz Aria. Kwota inwestycji to 10 mln zł, pieniądze zostały przeznaczone na dalsze inwestycje. Natomiast w grudniu 2020 roku ogłoszono, że projekt Coca-Coli - realizowany we współpracy z Inuru - zdobył aż sześć nagród w prestiżowym konkursie Marketing Excellence Awards. Kapituła doceniła limitowane butelki napoju, wypuszczone przy okazji premiery kolejnego filmu z uniwersum "Gwiezdnych wojen".

Inuru - Medycyna i ubrania

Marcin Ratajczak, CEO Inuru, zapowiada, że to nie koniec innowacyjnych pomysłów Inuru. - Nasze rozwiązania można bez przeszkód stosować w wielu dziedzinach. Szczególnie uważnie przyglądamy się rynkom związanym z medycyną, ubraniami, produkcją samochodów czy elektroniki. To niezwykle perspektywistyczne kierunki, rynki warte miliardy dolarów. Myślę, że już niedługo ogłosimy zupełnie nowe projekty.

Cały wywiad z Marcinem Ratajczakiem będzie dostępny już niebawem na mycompanypolska.pl.

Najlepsze polskie startupy

Wywiad z CEO Inuru to część naszego nowego cyklu, w którym przedstawiamy historie najbardziej obiecujących polskich startupów. W pierwszym odcinku przepytaliśmy Wiktora Warchałowskiego, CEO Airly. Wywiad do przeczytania oraz odsłuchania znajdziecie TUTAJ.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY