InPost wprowadza nowy model paczkomatu. To "appkomat"

Maszyna InPostu, fot. mat. prasowe
Maszyna InPostu, fot. mat. prasowe
W pierwszych lokalizacjach w Warszawie i Krakowie firma InPost postawiła nowe modele paczkomatów. Noszą one nazwę "appkomaty" i mają być lepiej dopasowane do funkcjonalności aplikacji mobilnej firmy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Od lipca mieszkańcy Krakowa i Warszawy mogą korzystać z nowego rodzaju maszyn do nadawania i odbierania przesyłek. Appkomat InPost to nowy model automatu paczkomat. Appkomat InPost wykorzystuje nową funkcję w  aplikacji InPost Mobile która pozwala nadawać i odbierać przesyłki zdalnie za pomocą „jednego kliknięcia” w aplikacji.

Pozytywny wpływ na środowisko? Appkomat zmniejsza emisję CO2

Jak tłumaczy InPost, już teraz korzystanie z paczkomatów pozwala obniżyć emisję CO2 nawet o 75 proc., w porównaniu do poziomu emisji przy indywidualnych dostawach paczek do domów. W przypadku appkomatów InPost jej pozytywny wpływ na  środowisko będzie jeszcze większy.

- Działania na rzecz poprawy środowiska to jeden z kluczowych filarów działalności InPostu i naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Zawsze poszukujemy rozwiązań, które nie tylko usprawniają czy unowocześniają nasze usługi, ale realnie przyczyniają się do obniżenia negatywnego wpływu działalności człowieka na naszą planetę. Jestem pewien, że nowo zaprojektowany appkomat InPost zapoczątkuje nowy trend i wyznaczy kierunek zmian w procesach logistycznych w e-commerce XXI wieku – mówi Rafał Brzoska, założyciel i Prezes InPostu.

Appkomat InPost to maszyna określana przez InPost jako "Paczkomat przyszłości:. Wszystko za sprawą nowej, zoptymalizowanej i bardziej ergonomicznej konstrukcji samego urządzenia. Do swojego funkcjonowania potrzebuje on mniej energii elektrycznej niż dotychczasowe maszyny. Jedną z istotnych zmian, która zaszła w konstrukcji, była rezygnacja z dużego tradycyjnego ekranu, a całe urządzenie obsługuje się przy użyciu nowej wersji aplikacji InPost Mobile. Nadawanie i odbieranie przesyłek możliwe jest bez potrzeby wpisywania na ekranie numeru telefonu oraz kodu przesyłki, a jedynie za pomocą „jednego kliknięcia” w aplikacji. Dodatkowo część z maszyn będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz czujniki, które umożliwią sprawdzenie jakości powietrza w okolicy. 

Pierwsze urządzenia Appkomat InPost obsługiwane całkowicie przez smartfon będzie można znaleźć w Warszawie i Krakowie, a kolejne będą sukcesywnie pojawiać się  w innych polskich miastach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ