Huawei Mate 60 Pro trafi na rynek. USA w panice

Huawei Mate 60 Pro / Fot. Mat. producenta
Huawei Mate 60 Pro / Fot. Mat. producenta
Huawei Technologies wprowadziło nowy model flagowy do swojej kontrowersyjnej rodziny smartfonów Mate 60, oferując Mate 60 Pro+ na sprzedaż w Chinach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Firma z siedzibą w Shenzhen oferuje ulepszony model telefonu, wyposażony w więcej pamięci niż Mate 60 Pro, z obietnicą dostawy nie później niż 9 października (obecnie trwa przedsprzedaż). 

Mate 60 Pro+ oferuje maksymalną opcję przechowywania 1 terabajta oraz 4 GB więcej pamięci niż model Pro, który jest wyceniany na 6999 juanów (ok. 4200 zł). Akcje dostawców Huawei wzrosły o maksymalne 10% w ciągu dnia na chińskich giełdach, po wprowadzeniu najnowszej oferty do sklepów internetowych.

Sprawdź: Ceny mieszkań

Telefon Mate przyciągnął międzynarodową uwagę dzięki procesorowi wyprodukowanemu w Chinach oraz innym komponentom, co jest oznaką postępu kraju w rozwijaniu swoich zdolności technologicznych. 

Huawei poradził sobie z sankcjami USA

Będąc celem amerykańskich sankcji handlowych, Huawei i jego producent chipów, Semiconductor Manufacturing International Corp., zdają się poczynić duży postęp w ulepszaniu produkcji chipów w Chinach, z zaawansowanym krzemem 7-nanometrowym zasilającym najnowsze telefony.

Zobacz: Właściciel Dino

Departament Handlu USA, który jest autorem większości sankcji nałożonych na Huawei i SMIC, ogłosił, że bada nowe urządzenie i technologię półprzewodnikową wewnątrz niego.

Jego szefowa, Gina Raimondo, była w trakcie wizyty w Chinach, gdy Mate 60 Pro został niespodziewanie wprowadzony do sprzedaży - bez jakiejkolwiek promocji ze strony Huawei. Pro+ pojawił się na rynku w podobny sposób, bez typowego marketingu i huku wokół ważnej premiery produktu.

Nowe urządzenia wywołały serię pozytywnych artykułów i postów w chińskich mediach społecznościowych, i zostały podchwycone przez krajowe media, które chwaliły postępy Huawei jako zwycięstwo nad sankcjami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ