HP prezentuje odświeżone wersje notebooków Pavilion

HP prezentuje odświeżone wersje notebooków Pavilion
HP wprowadza na rynek nowe notebooki - Pavilion 13, Pavilion 14 oraz Pavilion 15. Ich obudowy są częściowo wykonane z odzyskanych tworzyw sztucznych, w tym pochodzących z oceanów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nowe modele są pierwszymi laptopami konsumenckimi oferowanymi przez HP z procesorami Intel® Core ™ 11. generacji z grafiką Intel® Iris® Xe. To także pierwsze notebooki konsumenckie HP, w których zastosowano tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu oraz materiały wyprodukowane z plastiku wyłowionego z oceanu.

Nigdy wcześniej komputery osobiste nie były tak istotne dla pokolenia Z. Wykorzystują komputery, aby łączyć się z przyjaciółmi i rodziną, korzystać z rozrywki oraz uczyć się zdalnie w cyfrowych klasach. Podczas pandemii COVID-19 spędzali oni prawie 10 godzin tygodniowo więcej na swoim komputerze niż wcześniej, a ponad połowa z nich korzysta z PC częściej niż z telefonów. Ten fakt nie umknął specjalistom z HP.

Jeśli chodzi o komputery PC dla najnowszego pokolenia użytkowników, chcemy pomóc im czerpać radość nie tylko podczas pandemii, ale także w nadchodzących latach – mówił Kevin Frost, Dyrektor Generalny działu Consumer, Personal Systems w HP Inc.

W nowych modelach z serii Pavilion do konstrukcji obudowy głośników wykorzystano tworzywa sztuczne pochodzące z oceanów i recyklingu pokonsumenckiego – szacuje się, że dzięki zastosowaniu ich w tych w tych urządzeniach, około 92 000 plastikowych butelek nie trafia do oceanów i na wysypiska śmieci. Kartony i inne elementy użyte do pakowania nowych urządzeń są również w 100% pozyskiwane ze zrównoważonych źródeł i nadają się do recyklingu. Laptopy mają również certyfikat EPEAT Silver i Energy Star.

Pavilion 15 ma stosunek ekranu do obudowy (screen-to-body ratio - STBR), na poziomie 86%, a we wszystkich trzech urządzeniach postawiono na smuklejszą konstrukcję, dzięki mniejszym wymiarom x/y (szer. / wys.). Wyświetlacze mają trójstronną ramkę z mikro-krawędziami - Pavilion 13 będzie dostępny z ekranem o rozdzielczości Full HD lub Ultra HD, natomiast Pavilion 14 i Pavilion 15 z panelami HD lub Full HD. Urządzenia obsługują również przesyłanie strumieniowe Microsoft High Dynamic Range (HDR) z technologią High Efficiency Video Coding (HEVC) preinstalowaną na panelach FHD i UHD.

Urządzenia są dostępne w pięciu wariantach kolorystycznych. Wszystkie modele będą oferować kombinacje kolorów naturalnego srebra, świetlistego złota i ceramicznej bieli. Pavilion 14 zaoferuje również odcień delikatnego różu, natomiast Pavilion 15 będzie oferował cztery różne opcje kolorystyczne.

Według zapewnień producenta, żywotność baterii wystarczy na cały dzień pracy - do 8,5 godziny pracy na baterii w modelu Pavilion 13 i do 8,75 godziny w Pavilion 15. Nowe modele trafią do sprzedaży w październiku, a ich ceny wahają się od 580 dolarów do 680 dolarów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ