Drukarka niczym smart TV

Drukarka HP
Drukarka HP
Subskrypcje druku zapewnią przedsiębiorcom nawet 70 proc. oszczędności. Dzięki Instant Ink w drukarkach już nie zabraknie tuszu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

HP+ to bezpłatna aktualizacja, dzięki której nowa drukarka HP stanie się jeszcze inteligentniejsza za sprawą zaawansowanych funkcji i automatycznych aktualizacji. To rozwiązanie, które zwielokrotnia możliwości drukarki HP. Umożliwia zarządzanie kilkoma drukarkami, rozmieszczonymi w różnych lokalizacjach.

HP+ to także pakiet benefitów, które każdy nabywca drukarki HP otrzymuje w celu usprawnienia codziennego zlecania zadań sprzętom HP. A także zarządzania nimi w przedsiębiorstwach.

Jak to działa?

To jeszcze nigdy nie było tak proste. Połączenie drukarki z Internetem umożliwia przechowywanie plików: dokumentów czy zdjęć w chmurze, co pozwala korzystać z nich w dowolnych lokalizacjach. Np. w różnych filiach jednej firmy. Dzięki rozwiązaniom HP+ nie trzeba już wysyłać plików do wydruku mailem lub zapisywać danych na nośnikach pamięci. W każdej firmowej drukarce

O bezpieczeństwo dokumentów w chmurze zadba szczelna ochrona antywirusowa i antyhakerska, którą otrzymujemy razem z bezpłatnym pakietem HP WOLF Security Pro.

– Jeśli zestawimy drukarkę wspieraną przez system HP+ do urządzenia bez niego różnica będzie porównywalna do technologicznego dystansu dzielącego smart TV od zwykłego telewizora – mówi Michał Chęcielewski z HP, Home Printing Solution Category Manager, HP Inc Polska.

Instant Ink

Dla posiadaczy systemu HP+ dostępna jest także oferta płatnej subskrypcji druku Instant Ink. Wykupując odpowiedni pakiet gwarantujący druk danej liczby stron nie musimy się martwić wymianą tuszu lub tonera. Poziom ich napełnienia bada inteligentna drukarka z opcją HP+, która po zanotowaniu zużycia wysyła informację do producenta i samodzielnie zleca dostawę nowych materiałów eksploatacyjnych. Otrzymujemy je na około 2 tygodnie przed wyczerpaniem tuszu. Nie musimy też dodatkowo płacić za wysyłkę czy nowe tonery i tusze, gdyż koszt wliczony jest w subskrypcję Instant Ink.

Przykładowo pakiet obejmujący wydruk 200 stron miesięcznie kosztuje 41,99 zł. Na cenę nie wpływa przedmiot druku – możemy wydrukować zarówno 200 zdjęć w wysokiej jakości, jak i tyle samo stron tekstu. Jeśli w ciągu miesiąca nie wykorzystamy zakupionego pakietu, niewydrukowane strony przechodzą na kolejny miesiąc gwarantując nam możliwość wydrukowania większej liczby stron w niezmienionej cenie.

Pozostałe ceny planów subskrypcyjnych: 400 stron to koszt 71,99 zł; 800 stron 102,99 zł; 1500 stron 134,99 zł; 3000 stron za 206,99 zł.

– Takie rozwiązanie pomoże nam zaoszczędzić nawet 70 proc. dotychczasowych kosztów przeznaczanych na wydruki - mówi Michał Chęcielewski z HP. – Im wyższa liczba stron w zamówionej subskrypcji tym bardziej opłacalny jest pakiet. Porównujemy oczywiście ceny oryginalnych wkładów drukujących, gdybyśmy chcieli wydrukować podobną liczbę stron w drukarkach uzupełnianych indywidualnie zakupionym tuszem lub tonerem. To ważne by używać oryginalnych wkładów drukujących, gdyż takie zapewniają długą żywotność drukarki i najwyższą jakość druku.

Instant Ink zapewnia bezproblemowe zarządzanie materiałami eksploatacyjnymi. Toner oraz automatyczne dostawy obejmują wiele adresów, łącznie z opłaconym z góry recyklingiem.

Co ciekawe do koperty z nowym tonerem lub tuszem możemy włożyć ich zużyte odpowiedniki i na koszt producenta odesłać je do utylizacji. Dzięki temu jako użytkownicy subskrypcji Instant Ink postępujemy etycznie wobec środowiska naturalnego.

Pozostając w dziedzinie ekologicznej odpowiedzialności biznesu – HP zapewnia również dotację za każdą wydrukowaną stronę w ramach HP+ dla organizacji zajmujących się zalesianiem planety. Tym samym użytkownicy Instant Ink w codziennej pracy przyczyniają się do ochrony środowiska i klimatu.

– Nie wszyscy stosują się do zasad recyklingu. Tusze i tonery powinny być wyrzucane tylko w ściśle określonych miejscach. A w HP bierzemy ten obowiązek na siebie, odciążając w tym klienta. Pojemniki na wkłady drukujące posłużą do wyprodukowania swoich odpowiedników w przyszłości – mówi Mateusz Wasilewski z HP, Office Printing Solution Category Manager, HP Inc Polska.

Elastyczna subskrypcja

Instant Ink to rozwiązanie elastyczne. W każdej chwili możemy zwiększyć lub zmniejszyć liczbę stron, którą potrzebujemy wydrukować. Dzięki temu w sezonie urlopowym można ograniczyć płatność za wydruki do kilku złotych na miesiąc (najtańsza subskrypcja to 4,99 zł miesięcznie za druk 10 stron).

– Jeśli księgowa w firmie spodziewa się miesiąca, gdy, jak co roku, będzie drukować więcej niż w pozostałych miesiącach – możemy poszerzyć subskrypcję o dodatkowe strony, w prosty sposób z panelu sterowania aplikacji lub strony internetowej HP – tłumaczy Mateusz Wasilewski z HP.

Oferta Instant Ink jest też szczególnie przydatna w trakcie pracy zdalnej. Pracownik może zabrać drukarkę do domu i korzystać z niej jeśli nie może przyjść do biura. Wtedy też możemy zmienić adres dostawy tuszu lub tonera, tak aby materiały eksploatacyjne dotarły tam gdzie znajduje się drukarka.

– W praktyce to rozwiązanie ma służyć elastycznemu dostosowaniu subskrypcji do danego stanowiska i sytuacji w firmie. Jeśli przedsiębiorca ma, dajmy na to, siedem sklepów i w każdym potrzebuje drukarki, ale w trzech lokalizacjach drukuje zazwyczaj więcej to może skomponować plan idealnie pasujący do jego biznesu. Drukarki mogą być w różnych miejscowościach (tam gdzie filie firmy) – tłumaczy Chęcielewski.

Instant Ink z pewnością ułatwi przedsiębiorcom rozliczenia. Za dowolną liczbę działających drukarek HP otrzymamy jedną fakturę. Wybraną subskrypcję można wykorzystywać na kilku urządzeniach jednocześnie.

– Co najważniejsze przy rozwiązaniu Instant Ink – nigdy nie staniemy już przed sytuacją, że wkłady drukujące kończą się nagle, kiedy naprawdę pilnie potrzebujemy coś wydrukować. Chyba każdy z nas doświadczył takiej sytuacji, a nie zawsze w siedzibie firmy jest kolejna drukarka. To może być ważne z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorców – mówi Michał Chęcielewski.

Jesteś przedsiębiorcą lub osobą prywatną? Przy zakupie drukarki z nieodpłatnym systemem HP+ i aplikacją HP Smart z profilem Advanced otrzymasz pakiet Instant Ink z możliwością wydruku 700 stron miesięcznie w darmowym okresie próbnym. Wypróbuj subskrypcję i automatyczne dostawy tuszu lub tonera, żeby przekonać się, jak wygodne jest korzystanie ze sprzętu HP.

Wymagania dla nowych rozwiązań HP

Żeby dołączyć do programu HP+ trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze zarejestrować się poprzez stronę internetową HP. Jest to niewymagający i krótki proces. Po drugie każda drukarka działająca przy wsparciu HP+ potrzebuje połączenia z Internetem. Trzecim warunkiem jest korzystanie z oryginalnych wkładów drukujących do drukarek HP. Powyższe wymogi są kluczowym aspektem także dla realizacji subskrypcji Instant Ink.

Przykładowe drukarki z systemem HP+

Drukarki HP LaserJet Pro seria 3000e z usługą HP+. Najlepsze rozwiązanie dla małych zespołów, obsługujące do 7 użytkowników, umożliwiające drukowanie w czerni.

Drukarki HP LaserJet Pro seria 4000e z usługą HP+. Najlepsze rozwiązanie dla małych zespołów, obsługujące do 10 użytkowników, którzy wymagają drukowania w czerni z dużą prędkością.

HPsmart, czyli skanery w kieszeniach

Inteligentny system druku HP+ współgra także z aplikacją HP Smart, która umożliwia zdalne zarządzanie drukarką z telefonu. Za pomocą aplikacji zlecimy druk bez konieczności wykorzystania komputera. HP Smart pozwala wykonywać skany dokumentów przy użyciu telefonicznego aparatu. Tak zeskanowany tekst można nie tylko ponownie wydrukować, ale też edytować, wprowadzać w nim potrzebne poprawki. HP Smart rozpoczyna erę kieszonkowych skanerów.

Zaawansowane opcje aplikacji są teraz dostępne za darmo przez 2 lata od jej instalacji – zgodnie z polityką firmy HP, która zachęca klientów, by przekonali się do jej produktów, a dopiero później decydowali, czy chcą z nich nadal korzystać. Twórcy maszyn mają pewność, że ich oferta przypadnie do gustu wymagającym klientom, którzy chcą oszczędzić czas i ułatwić sobie codzienne obowiązki.

HP+ jest dostępny dla większości drukarek HP jakie znajdziemy w sklepach (przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, by nazwa drukarki kończyła się literą „E”). Obecnie 80 proc. drukarek dostępnych w sklepach RTV posiada rozszerzenie, które umożliwia instalację HP+.

ZOBACZ RÓWNIEŻ