Hewlett Packard Enterprise inwestuje w spółkę OpsRamp

Hewlett Packard Enterprise
Hewlett Packard Enterprise, fot. Shutterstock
Hewlett Packard Enterprise zawarł ostateczną umowę przejęcia OpsRamp – firmy z sektora ITOM (zarządzanie operacjami IT), która umożliwia monitorowanie i zarządzanie infrastrukturą IT, zasobami chmurowymi, obciążeniami i aplikacjami w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych, w tym również u hyperskalerów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Mieszcząca się w San Jose w Kalifornii firma OpsRamp stanowiła element inwestycji venture capital w ramach programu Hewlett Packard Pathfinder. OpsRamp oferuje hybrydową platformę do zarządzania działalnością cyfrową, która wspiera tysiące klientów na całym świecie w celu modernizacji i redukcji kosztów zarządzania działalnością cyfrową.

Przeczytaj także: Najlepsze polskie startupy

Hewlett Packard Enterprise inwestuje w nową technologię

Zintegrowanie rozwiązania OpsRamp w zakresie zarządzania operacjami cyfrowymi z platformą edge-to-cloud HPE GreenLake - i wsparcie jej usługami HPE - ograniczy złożoność operacyjną w środowiskach korzystających z rozwiązań wielu dostawców, także w środowiskach wielochmurowych. Technologia OpsRamp pozwala na uzyskanie całościowej widoczności, możliwości obserwacji i kontroli w różnych środowiskach hybrydowych i wielochmurowych. Według danych IDC, 64 proc.  przedsiębiorstw korzysta z usług chmurowych wielu dostawców, a zdolność do zarządzania operacjami IT w zróżnicowanych środowiskach chmurowych staje się coraz ważniejsza.

- W dzisiejszych czasach klienci zarządzają szeregiem środowisk chmurowych. Wykorzystują różne modele operacyjne i narzędzia, co znacząco przekłada się na wyższe koszty i większą złożoność zarządzania działalnością cyfrową – mówi Fidelma Russo, CTO w HPE.

- Połączenie rozwiązań OpsRamp z HPE będzie oznaczać usunięcie tych barier poprzez udostępnienie klientom zintegrowanej platformy chmurowej edge-to-cloud, która umożliwia efektywniejsze zarządzanie i transformacje u klientów korzystających z wielu chmur różnych dostawców. Transakcja nabycia OpsRamp wzmacnia pozycję HPE jako lidera i wprowadza platformę HPE GreenLake do segmentu zarządzania operacjami IT - dodaje.

Platforma edge-to-cloud HPE GreenLake 

Platforma HPE GreenLake zapewnia klientom i partnerom ujednolicone, hybrydowe doświadczenie chmurowe i łatwy dostęp do usług w chmurze. Dzięki dodaniu usług firmy OpsRamp, klienci HPE będą w stanie efektywniej zarządzać swoimi inwestycjami w IT oraz szybciej reagować na incydenty. Korzyścią dla całej organizacji jest posiadanie jednej platformy do chmury hybrydowej. 

Możliwości OpsRamp rozszerzają ofertę usług HPE - obejmującą usługi doradcze, operacyjne i zarządzane przez HPE GreenLake - o dostarczanie kompleksowego wsparcia dla hybrydowych i wielochmurowych środowisk IT. Dzięki tej ofercie klienci mogą skuteczniej zarządzać swoimi środowiskami chmurowymi, radykalnie zmniejszyć koszty operacyjne i poprawić ogólne doświadczenia IT wśród użytkowników. 

- Integracja naszego hybrydowego rozwiązania OpsRamp do zarządzania działalnością cyfrową z HPE GreenLake zapewni bezkonkurencyjną ofertę dla organizacji nastawionych na innowacje i rozwój w złożonym, wielochmurowym świecie. Firmy poszukują ujednoliconego podejścia do lepszego zarządzania operacjami od brzegu sieci do chmury, dlatego partnerzy i dystrybutorzy będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju oferty as-a-service – mówi Varma Kunaparaju, CEO OpsRamp. 

Z HPE GreenLake korzysta obecnie ponad 65 tysięcy klientów. Rozwiązanie to działa na ponad dwóch milionach podłączonych do sieci urządzeń i zarządza ponad eksabajtem danych klientów z całego świata. 

Co to jest HPE GreenLake 

HPE GreenLake to platforma typu edge-to-cloud, która pozwala klientom na modernizację ukierunkowaną na przetwarzanie danych i zapewnia ponad 70 usług chmurowych, mogących działać lokalnie, na brzegu sieci, w ramach kolokacji i w chmurze publicznej. W pierwszym kwartale fiskalnym 2023 roku wskaźnik ARR dla firmy HPE wyniósł ponad miliard dolarów, co oznacza wzrost o 31 proc. w stosunku do poprzedniego roku (nie uwzględniając inflacji).  Obecnie HPE GreenLake obsługuje ponad 65 000 klientów, działa na ponad dwóch milionach podłączonych do sieci urządzeń i zarządza ponad eksabajtem danych klientów na całym świecie. Zaletą dla użytkowników jest posiadanie jednej platformy pozwalającej na automatyzację, organizację i wdrażanie strategii w zakresie chmur hybrydowych.  Skalowalna, działająca na zasadzie pay-as-you-go platforma HPE GreenLake zapewnia również bezpieczeństwo, zgodność z przepisami i kontrolę, a ponadto obsługuje szeroki ekosystem partnerów – w tym partnerów handlowych, dystrybutorów, niezależnych dostawców oprogramowania, dostawców chmury publicznej, dostawców usług i integratorów systemów. 

O Hewlett Packard Enterprise

Hewlett Packard Enterprise to globalna firma oferująca usługi as a service w dowolnej lokalizacji - od brzegu sieci aż po chmurę, która pomaga organizacjom szybciej osiągać zamierzone efekty, odblokowując wartość płynącą ze wszystkich ich danych. Wieloletnia historia innowacji i śmiałych idei, które zmieniają na lepsze nasz sposób życia i pracy, umożliwia HPE oferowanie unikalnych, otwartych i inteligentnych rozwiązań technologicznych zapewniających spójne doświadczenie - we wszystkich chmurach, po najdalszy brzeg sieci. Portfolio HPE dostarczane w modelu as a service obejmuje usługi w chmurze, usługi obliczeniowe, rozwiązania dla wysokowydajnej infrastruktury obliczeniowej (HPC) i sztucznej inteligencji, Intelligent Edge, a także oprogramowanie i pamięć masową. Dzięki szerokiemu portfolio inteligentnych rozwiązań firma pomaga partnerom w opracowywaniu nowych modeli biznesowych, nowych sposobów angażowania klientów i zwiększaniu wydajności operacyjnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.hpe.com

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ