Pimp my print

Drukarka HP
Drukarka HP
HP zaskakuje nowoczesnymi rozwiązaniami dla przedsiębiorców. Inteligentne drukarki samodzielnie zlecą dostawę nowego tuszu lub tonera do firm.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 1/2023 (88)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

HP+ to inteligentny system druku, bezpłatne rozwiązanie, które zwielokrotnia możliwości  drukarki HP. Umożliwia zarządzanie kilkoma drukarkami, rozmieszczonymi w różnych lokalizacjach. 

Połączenie z internetem umożliwia przechowywanie w chmurze plików: dokumentów czy zdjęć, co pozwala korzystać z nich w dowolnych lokalizacjach. Na przykład w różnych filiach jednej firmy. Dzięki rozwiązaniom HP+ nie trzeba już wysyłać plików do wydruku e-mailem lub zapisywać danych na nośnikach pamięci. W każdej firmowej drukarce HP dokumenty wcześniej umieszczone w chmurze będą gotowe do wydruku.

Bezpieczeństwo wydruku 

Dodatkowo o bezpieczeństwo dba pakiet HP Wolf Pro Security z ochroną antywirusową i antyhakerską. Dzięki temu kosztorys, biznesplan czy dokumentacja medyczna zapisana w chmurze drukarki będą bezpieczne w przypadku cyberataku na infrastrukturę elektrotechniczną firmy. Sprzęt ostrzega przed takimi zdarzeniami niczym kontrolki w samochodzie. 

Jeśli zestawimy drukarkę wspieraną przez system HP+ do urządzenia bez niego różnica będzie porównywalna do technologicznego dystansu dzielącego smart TV od zwykłego telewizora.  

HP Smart, skanery w kieszeniach

Inteligentny system druku HP+ współpracuje też z aplikacją HP Smart, która umożliwia zdalne zarządzanie drukarką z telefonu. Za pomocą aplikacji zlecimy druk bez konieczności wykorzystania komputera. HP Smart pozwala wykonywać skany dokumentów przy użyciu telefonicznego aparatu. Tak zeskanowany tekst można nie tylko ponownie wydrukować, ale też edytować, wprowadzać w nim potrzebne poprawki. HP Smart rozpoczyna erę kieszonkowych skanerów. 

Zaawansowane opcje aplikacji są teraz dostępne za darmo przez dwa lata od jej instalacji – zgodnie z polityką firmy HP, która zachęca klientów, by przekonali się do jej produktów, a dopiero później decydowali, czy chcą z nich nadal korzystać. 

HP Instant Ink 

Dla posiadaczy darmowego systemu HP+ dostępna jest także oferta płatnej subskrypcji druku Instant Ink. Wykupując odpowiedni pakiet gwarantujący druk danej liczby stron, nie musimy się martwić wymianą tuszu lub tonera. Poziom ich napełnienia bada inteligentna drukarka z opcją HP+, która po zanotowaniu zużycia wysyła informację do producenta i samodzielnie zleca dostawę nowych produktów. Otrzymujemy je około dwóch tygodni przed wyczerpaniem tuszu. Nie musimy też dodatkowo płacić za wysyłkę czy nowe tonery i tusze, gdyż koszt wliczony jest w subskrypcję HP Instant Ink. 

Według badań HP zakupienie subskrypcji HP Instant Ink pomoże nam zaoszczędzić nawet 50 proc. dotychczasowych kosztów przeznaczanych na wydruki.

Do koperty z nowymi tuszami lub tonerami możemy włożyć ich zużyte odpowiedniki i na koszt producenta odesłać do utylizacji. Pozostając w ekologicznej odpowiedzialności biznesu, HP zapewnia również dotację za każdą wydrukowaną stronę w ramach subskrypcji HP Instant Ink dla organizacji zajmujących się zalesianiem planety. Tym samym użytkownicy HP Instant Ink w codziennej pracy przyczyniają się do ochrony środowiska i klimatu.

Przykładowo pakiet obejmujący wydruk 200 stron miesięcznie kosztuje 41,99 zł. Na cenę nie wpływa przedmiot druku – możemy wydrukować zarówno 200 zdjęć w wysokiej jakości, jak i tyle samo stron tekstu. Jeśli w ciągu miesiąca nie wykorzystamy zakupionego pakietu, niewydrukowane strony przechodzą na kolejny miesiąc gwarantując nam możliwość wydrukowania większej liczby stron w niezmienionej cenie.

Elastyczna subskrypcja 

W każdej chwili możemy zwiększyć lub zmniejszyć liczbę stron, którą potrzebujemy wydrukować. I tak w sezonie urlopowym można ograniczyć płatność za wydruki do kilku złotych na miesiąc (najtańsza subskrypcja to 4,99 zł miesięcznie za druk 10 stron). 

Oferta HP Instant Ink jest też przydatna w pracy zdalnej. Pracownik może zabrać drukarkę do domu. Wtedy możemy zmienić adres dostawy tuszu lub tonera tak, aby te materiały dotarły tam gdzie znajduje się drukarka.

HP Instant Ink z pewnością ułatwi przedsiębiorcom rozliczenia. Za dowolną liczbę działających drukarek HP otrzymamy jedną fakturę. 

Jesteś przedsiębiorcą lub osobą prywatną? Przy zakupie drukarki z nieodpłatnym systemem HP+ i aplikacją HP Smart z profilem Advanced otrzymasz pakiet HP Instant Ink z możliwością wydruku 700 stron miesięcznie na pół roku zupełnie za darmo. Wypróbuj subskrypcję i automatyczne dostawy tuszu lub tonera, żeby przekonać się, jak wygodne jest korzystanie ze sprzętu HP. 

My Company Polska wydanie 1/2023 (88)

Więcej możesz przeczytać w 1/2023 (88) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ