Helping Hand nawiązuje współpracę z światowym liderem branży farmaceutycznej

Bernard Gołko, Prezesa Helping Hand i Aleksandra
Bernard Gołko, Prezes Helping Hand i Aleksandra Tokarewicz, Członkini Zarządu i Dyrektor ds. Produktu i Sprzedaży
Pierwsza w Polsce platforma wsparcia zdrowia psychicznego pozyskała nowego klienta korporacyjnego. Na współpracę z Helping Hand i tym samym na poszerzenie zakresu benefitów pozapłacowych dla swoich pracowników, zdecydował się polski oddział firmy Angelini Pharma – światowego lidera branży farmaceutycznej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Angelini Pharma to międzynarodowe przedsiębiorstwo farmaceutyczne, będące częścią Angelini Industries. Jest wiodącą firmą w zakresie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru układu nerwowego (OUN), zdrowia psychicznego, a także leczenia bólu i chorób rzadkich. Angelini Pharma jest także producentem leków dostępnych bez recepty. Firma prowadzi działalność bezpośrednią w 25 krajach, gdzie zatrudnia ponad 3000 osób, a poprzez strategiczną współpracę z czołowymi międzynarodowymi grupami farmaceutycznymi wprowadza swoje produkty do obrotu w ponad 70 krajach.

Angelini Pharma Polska jest również inicjatorem ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. "Wypalenie zawodowe na celowniku”, której celem było podkreślenie wagi dobrostanu psychicznego pracowników oraz jego wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Współpraca Angelini Pharma Polska z Helping Hand stanowi zatem kolejny krok w działalności firmy w zakresie promocji wsparcia zdrowia w miejscu pracy. Dzięki poszerzeniu pakietu benefitów pozapłacowych o bezpłatny dostęp do platformy Helping Hand, zespół polskiego oddziału Angelini Pharma otrzyma możliwość nieograniczonego korzystania z materiałów psychoedukacyjnych i wspierających rozwój osobisty – tj. wywiadów ze specjalistami, webinarów, warsztatów, wideo i artykułów. W postaci czatów czy spotkań online, każda chętna osoba będzie mogła również podjąć, indywidualną, anonimową konsultację z psychologiem lub terapeutą.

– Tocząca się ostatnio dyskusja na temat wypalenia zawodowego, to tylko jeden z sygnałów, które skłaniają pracodawców do zapewnienia odpowiedniej profilaktyki i bieżącego wsparcia psychologicznego pracownikom. Cieszy nas, że coraz więcej firm – zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych – uwzględnia w swoich działaniach aktywności mające na celu poprawę jakości życia i zdrowia naszego społeczeństwa, a menadżerowie wiedzą, że dbałość o zdrowie psychiczne pracownika stało się warunkiem koniecznym prawidłowego funkcjonowania całej firmy. To ogromne wyróżnienie, że firma Angelini Pharma Polska decydując się na zapewnienie swoim pracownikom wsparcia z zakresu zdrowia psychicznego, wybrała Helping Hand. Jestem przekonana, że współpraca ta pozwoli nam na wymianę niezwykle cennych doświadczeń i spotka się z uznaniem całego zespołu firmy – komentuje Aleksandra Tokarewicz, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Produktu i Sprzedaży w spółce zarządzającej platformą Helping Hand.

Inspiracje: Gal Gadot

– Traktujemy zdrowie psychiczne jako jeden z filarów naszego działania. Ostatnie lata upowszechniły dyskusję o kondycji psychicznej człowieka, także w kontekście aktywności zawodowych, co jest bardzo pozytywnym trendem mającym silne znaczenie edukacyjne i profilaktyczne. Ilość stresorów w nowoczesnym świecie wydaje się z roku na rok rosnąć, nasze mechanizmy adaptacyjne poddawane są kolejnym próbom. Zapewnienie wsparcia pracownikom poprzez psychoedukację, możliwość kontaktu ze specjalistą, a także wygodna i przyjazna formuła dostępu stanowi bardzo wartościowy i doceniany benefit, a wysoki poziom dyskrecji zachęca do aktywnego korzystania – bardzo się cieszę, że wspólnie z Helping Hand możemy zaproponować merytoryczne rozwiązania – dodaje Anna Mistewicz, Dyrektor HR, Członek Zarządu Angelini Pharma Polska.

Platforma Helping Hand oferuje wsparcie zdrowia psychicznego, wykorzystując w tym celu metodę czterech kroków. „Cztery kroki na drodze do dobrostanu” to autorski, kompleksowy program pomocy, w ramach którego każdy z użytkowników platformy już w pierwszym etapie może zdiagnozować swój problem, a potem – pracować nad rozwiązywaniem go.

Oferta Helping Hand jest skierowana głównie do firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom i ich rodzinom narzędzia do psychoedukacji i autoterapii oraz indywidualnych terapii online. Jednak dzięki dostępowi do podstawowych funkcjonalności platformy i aplikacji, z bezpłatnego, całodobowego i anonimowego wsparcia mogą korzystać również użytkownicy prywatni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ