Grupa Azoty przestaje sponsorować Pogoń Szczecin

Fot. Pixabay.com Fot. Pixabay.com
Umowa sponsorska została wypowiedziana bez żadnego uzasadnienia. Wypowiedzenie złożono - jak czytamy w oficjalnym komunikacie klubu - bez wcześniejszej zapowiedzi w przedostatnim dniu umożliwiającym brak kontynuacji współpracy stron w następnym sezonie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

O zakończeniu współpracy Pogoń Szczecin poinformowała na swojej stronie internetowej. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie "Klub został bardzo zaskoczony tego typu decyzją i pomimo przeprowadzenia w siedzibie Grupy Azoty ZCH Police S.A. dodatkowego spotkania z udziałem zarządu Pogoni, dyrektora pionu sportowego Dariusza Adamczuka oraz trenera pierwszego zespołu Kosty Runjaica nie udało się znaleźć platformy porozumienia na kolejny sezon rozgrywkowy".

Ponadto przedstawiciele Pogoni Szczecin uważają, że nie pojawiły się żadne merytoryczne zarzuty w stosunku do realizacji umowy o współpracy przez klub. "Nie rozumiemy tej decyzji, ale musimy się z nią ostatecznie pogodzić. Jej skutkiem będzie szereg problemów, które spadają na Klub w konsekwencji niezapowiadzianego wcześniej zakończenia współpracy" - pisze Pogoń w komunikacie.

To spory problem dla zespołu, który w zakończony właśnie sezonie Ekstraklasy zajął wysokie 6. miejsce. Jeszcze kilkanaście dni temu trener Runjaic zapowiadał wzmocnienia, te jednak prawdopodobnie nie dojdą do skutku, ponieważ rezygnacja Grupy Azoty ze sponsorowania to - jak podaje "GS24.pl" - ok. 5 milionów złotych mniej do budżetu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY