Fintechy SumUp i Adyen nawiązują współpracę by wesprzeć małych i średnich przedsiębiorców

fot. Freepik
fot. Freepik
Adyen, platforma technologii finansowych wraz z SumUp, spółką z branży technologii finansowych dla małych przedsiębiorstw, połączyły siły w ramach strategicznego partnerstwa. Firmy będą oferować obsługę płatności i przyspieszone rozliczenia dla milionów małych firm na całym świecie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dzięki nawiązanej współpracy SumUp będzie mógł rozwinąć swoją dotychczasową ofertę niemal natychmiastowych rozliczeń oferując je milionom małych i mikro firm handlowych w strefie Euro i Wielkiej Brytanii. 

Szybsze rozliczenia i wypłaty w ciągu kilku minut

Dzięki współpracy z Adyen SumUp zapewni jeszcze większej liczbie klientów dostęp do rozliczeń tego samego dnia, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku. Oznacza to, że MŚP otrzymają środki w ciągu kilku minut, a nie kilku dni po sprzedaży. Rozwiązanie zapewni małym przedsiębiorstwom szybszy dostęp do funduszy, zmniejszając zapotrzebowanie na duże rezerwy kapitału obrotowego i zaspokajając krytyczne potrzeby w zakresie przepływów pieniężnych. Aż 79 proc. użytkowników platform dla MŚP przywiązuje dużą wagę do szybszego dostępu do środków i wyraża zapotrzebowanie na wypłaty tego samego dnia. 

Platforma Adyen integruje usługi płatnicze, usprawnia rozliczenia, raportowanie i wypłaty w czasie rzeczywistym, skracając czas transferu i zwiększając elastyczność finansową. SumUp oferuje platformę narzędzi biznesowych i usług finansowych dla MŚP. W ofercie jest pakiet produktów zawierający usługi osobiste i zdalne, terminale płatnicze i kasy w punktach sprzedaży, bezpłatne konto i kartę firmową, hosting sklepu internetowego i narzędzia do fakturowania.

Obsługa handlowców z całego świata

Impulsem do rozwoju SumUp była możliwość wejścia na nowe rynki przy jednoczesnym wprowadzeniu nowych kategorii produktów i usług. Firma aktualnie obsługuje ponad 4 miliony sprzedawców na 36 rynkach na całym świecie. Adyen i SumUp, w oparciu o wypracowanie doświadczenia z Australii, ustanowią nowy standard branżowy w zakresie silnej i przyszłościowej ekspansji rynkowej.

– Nasze partnerstwo jest jedyne w swoim rodzaju, ponieważ łączymy siły jako główni gracze na rynku płatności po to, aby dać MŚP możliwość rozliczania się z niewiarygodną prędkością. Przepływy pieniężne mają ogromne znaczenie dla właścicieli małych firm i jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez SumUp jako ich partner – mówi Alexa von Bismarck, prezes Adyen na region EMEA.

– W ostatnich 10 latach ustanowiliśmy de facto standard rynkowy w zakresie akceptacji kart i technologii finansowej dla sprzedawców na 36 rynkach. Partnerstwo z Adyen pozwoli nam przekraczać kolejne granice oraz zapewniać naszym handlowcom najlepsze rozwiązania do zarządzania ich biznesem w zakresie płatności, oprogramowania czy usług finansowych. Jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia naszego ekosystemu narzędzi i usług dla małych, średnich ale także dużych przedsiębiorstw – dodaje Marc-Alexander Christ, współzałożyciel i dyrektor operacyjny SumUp.

Sprawdź także: Radix Ventures zebrał 41 mln euro i zainwestuje w startupy w CEE

Startup syna Joanny Przetakiewicz przejęty przez Incode Technologies. Filip Victor opuszcza firmę

Startup syna Joanny Przetakiewicz przejęty przez Incode Technologies. Filip Victor opuszcza firmę

Incode Technologies, spółka zajmująca się weryfikacją tożsamości przejęła MetaMap – firmę naszego rodaka, Filipa Victora. MetaMap zajmuje się weryfikacją tożsamości i ma siedzibę w Dolinie Krzemowej. MetaMap od dłuższego czasu osiąga sukcesy, a jego potencjał był zauważany w środowisku. Już w 2021 r. amerykański Forbes wytypował startup Polaka jako jeden z 25, który ma szansę zostać unicornem. Do tej pory firma Filipa pozyskał ponad 86 mln dolarów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ