Fintech Dawida Rożka, twórcy G2A, rośnie w siłę. "Przelewy nie będą generowały dodatkowych kosztów"

Fintech Zen Fintech Zen, fot. materiały prasowe
Fintech Zen wprowadził konta z polskimi numerami IBAN. Projekt realizowany przy współpracy z Alior Bank umożliwi bezpłatne przelewy na terenie Polski.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W wyniku wdrożenia nowej funkcjonalności każdy klient ZEN.com otrzyma indywidualne konto w PLN z polskim numer IBAN, które może szybko zasilać wykorzystując lokalne metody płatności, takie jak np. Elixir, Express Elixir czy Sorbnet. Projekt jest realizowany dzięki współpracy ZEN.com z Alior Bank. 

Przypomnijmy, jak informowaliśmy jeszcze w 2019 roku, fintech Zen miał przede wszystkim oferować usługi dla mikroprzedsiębiorców.

Zen: Darmowe przelewy

Dzięki nowym kontom przelewy z polskich banków są traktowane jako krajowe, co sprawia że nie generują dodatkowych kosztów oraz są realizowane niezwłocznie – najpóźniej następnego dnia roboczego. Pozwala to jeszcze łatwiej używać ZEN.com na co dzień, np. do otrzymywania wynagrodzeń – zupełnie jak na dowolne konto w każdym z polskich banków.

Michał Bogusławski, Commercial Director w ZEN.com komentuje - Użytkownicy ZEN.com wielokrotnie pytali o konta z polskim numerem IBAN – była to najczęściej zgłaszana przez nich potrzeba. Wiemy, że to kwestia wygody, dlatego potraktowaliśmy to priorytetowo. Dzięki temu z końcem marca z sukcesem wprowadziliśmy nową funkcjonalność. To tylko pierwszy element wdrażania nowych funkcjonalności wychodzących naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów - już pracujemy nad kolejnymi, które  będziemy regularnie wdrażać. 

Zen: Darmowe konta dla Polaków

Konta z polskim numerem IBAN są udostępniane wszystkim, którzy podczas zakładania konta legitymowali się dokumentem z Polski lub posiadają polski adres. Na usłudze skorzystają zarówno klienci indywidualni,  jak i biznesowi. Zmiana nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami dla użytkowników.

Użytkownicy ZEN.com mogą korzystać z szeregu benefitów. Głównymi z nich są m.in. dodatkowa roczna gwarancja producenta na zakupione produkty, cashback w wysokości 15 proc. wartości zakupionych produktów czy brak chargebacku dla przedsiębiorców.  

ZEN.com jest międzynarodową firmą fintech posiadającą licencję pieniądza elektronicznego wydaną przez centralny bank Litwy,  potwierdzoną przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego na świadczenia usług finansowych na 31 rynkach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Firma została założona przez Dawida Rożka, twórcę międzynarodowego sukcesu portalu aukcyjnego G2A dla graczy z 20 milionami klientów, i rozwija się przy strategicznym wsparciu Mastercard.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY