FC.APP nawiązuje partnerstwo z PZPN. "To otwiera drogę do współpracy z innymi federacjami"

Fot. Opolski Związek Piłki Nożnej
Turniej Gry 1x1, Fot. Opolski Związek Piłki Nożnej
Partnerstwo z PZPN to przede wszystkim kwestia prestiżu. Jest to również potwierdzenie jakości naszego produktu i otwiera drogę do dalszych współprac z innymi federacjami piłkarskimi w Europie, co z kolei może przyczynić się do zwiększenia naszej bazy potencjalnych klientów i partnerów - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Rafał Warchoł, CEO FC.APP.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

FC.APP automatyzuje, upraszcza i przyspiesza wyszukiwanie partnerów do piłkarskich sparingów, a więc niezbędnego elementu wyszkolenia. - Demokratyzujemy piłkę nożną, pozwalając nawet drużynom z niewielkich ośrodków łatwo i szybko znaleźć rywali sparingowych czy zorganizować lokalny turniej. Co więcej, zawodnicy z takich zespołów zyskują większą szansę na zawodową karierę piłkarską, ponieważ FC.APP otwiera skautom profesjonalnych klubów dostęp do statystyk obiecujących graczy z ośrodków, do których bez aplikacji być może nigdy by nie dotarli – przekonuje Rafał Warchoł.

Startup znalazł się w naszym zestawieniu najlepszych polskich sporttechów. Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z Rafałem Warchołem, jaki opublikowaliśmy kilka miesięcy temu.

FC.APP partnerem PZPN

W ostatnich tygodniach startup pomógł zorganizować PZPN wybrane finały wojewódzkie Turnieju Gry 1x1. Jak przekonuje Warchoł, aplikacja wyraźnie odciążyła organizatorów od wielu logistycznych wyzwań. - Jednakże zawsze istnieje przestrzeń do dalszych ulepszeń, a nasz zespół analizuje zebrane dane i opinie użytkowników, aby dostosować i udoskonalić funkcjonalności aplikacji. Cieszy fakt, że PZPN szuka nowych rozwiązań, aby budować w zawodnikach pewność siebie, podejmowanie pojedynków jeden na jeden. To też świetny sposób na to, by najlepsi zawodnicy już od najmłodszych lat się integrowali, poznawali się - wyjaśnia CEO startupu.

FC.APP pomógł zorganizować turnieje w województwach: opolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim i śląskim. We wskazanych finałach wzięło udział ponad 550 zawodników i zawodniczek.

Pilotaż okazał się sporym sukcesem, co zaowocowało nawiązaniem oficjalnego partnerstwa. FC.APP planuje rozszerzyć wsparcie w taki sposób, by stać się niezbędnym narzędziem dla akademii piłkarskich, klubów i organizatorów turniejów w efektywnym zarządzaniu rozgrywkami piłkarskimi i sparingami. - Chcemy być pierwszym wyborem dla każdego, kto zajmuje się szkoleniem młodych piłkarzy. Oprócz tego FC.APP oferuje tzw. "otwarty świat", więc komunikuje ze sobą wszystkich trenerów, działaczy i organizatorów turniejów, dzięki czemu kompletowanie zespołów do rozgrywek staje się bardzo szybkie i tanie. W ramach partnerstwa z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, FC.APP będzie pełnić kluczową rolę w organizacji finałów Turnieju Gry 1x1. Oferujemy nasze technologiczne rozwiązania, by zapewnić płynność i profesjonalizm zarządzania wydarzeniem - zapowiada Rafał Warchoł. 

FC.APP - plany

W ostatnich miesiącach do zespołu FC.APP dołączył Daniel Moczydłowski, który pełni funkcję CTO. - Obecnie skupiamy się na testowaniu nowych modeli biznesowych, które pomogą nam określić strategię rozwoju, w tym możliwość przeprowadzenia emisji akcji. Nasze dobre relacje z platformą Emiteo, która jako pierwsza w Polsce otrzymała licencję Komisji Nadzoru Finansowego, stawiają nas w korzystnej pozycji na przyszłe działania w tym obszarze - podsumowuje CEO startupu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ