Facebook wprowadza narzędzie modlitewne. Są pochwały, są wątpliwości

Facebook pozwoli na modlenie się / Fot. Unsplash.c
Facebook pozwoli na modlenie się / Fot. Unsplash.com
Facebook już od długiego czasu prosi o twoje przemyślenia. Teraz serwis chce znać również twoje modlitwy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Gigant mediów społecznościowych wprowadził nową funkcję dla przywódców i influencerów religijnych, aby ci mogli lepiej angażować odbiorców i wiernych w internecie. Dla tych grup jest to cenne narzędzie, ale inni przyglądają się mu z ostrożnością. Mają obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa. 

W grupach religijnych użytkownicy mogą używać funkcji do mobilizowania "siły modlitwy" przed np. zbliżającymi się rozmowami kwalifikacyjnymi, chorobami czy innymi osobistymi wyzwaniami, dużymi i małymi. "Pomódł się z nami za..." stanie się hasłem przewodnim dla wielu internautów. 

Zobacz: Big Hairy Audacious Goals

Po utworzeniu posta tego rodzaju użytkownicy mogą kliknąć przycisk "Pomodliłem się", jak również zostawić inną reakcję czy komentarz. Zgodnie z oświadczeniem rzecznika Facebooka, funkcja na razie jest testowana w Stanach Zjednoczonych, a pierwsze testy, choć na małą skalę, zaczęły się już w grudniu ub.r. Jak twierdzi rzecznik, podczas pandemii Covid-19 serwis zauważył wiele społeczności wyznaniowych i duchowych korzystających z Facebooka, aby łączyć się z wiernymi. 

Zgodnie z polityką dotyczącą gromadzenia i przetwarzania danych, Facebook wykorzystuje nasze dane na różne sposoby, w tym do personalizowania reklam. Firma twierdzi jednak, że reklamodawcy nie mogą wykorzystywać postów modlitewnych danej osoby do kierowania sprofilowanych reklam. 

Zobacz: Menedżer vs przedsiębiorca

Eksperci ds. bezpieczeństwa martwią się jednak tym, że ludzie będą dzielić się głęboko osobistymi traumami, co oczywiście może prowadzić do naruszeń prywatności. Z drugiej strony, to w dużym stopniu od nas samych zależy, co zdecydujemy się opublikować, a co zachowamy tylko dla siebie. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ