Elon Musk sprzedaje akcje Tesli za 5 mld dol. po ankiecie na Twitterze

Elon Musk sprzedaje akcje Tesli / Fot. Beat Jau, U
Elon Musk sprzedaje akcje Tesli / Fot. Beat Jau, Unsplash.com
Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, sprzedał akcje o wartości ok. 5 mld dolarów. Kilka dni wcześniej pytał o poradę użytkowników Twittera, rozważając sprzedaż 10% swoich udziałów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W swojej pierwszej sprzedaży akcji od 2016 r. Musk zdecydował się na odważny krok i pozbył się kilku mln akcji. Było to ok. 4,5 mln, co według Forbesa stanowi ok. 3% całkowitych udziałów Muska w firmie Tesla, producencie samochodów elektrycznych. To właśnie dzięki akcjom Tesli majątek Muska jest tak potężny i wynosi obecnie ok. 281 mld dolarów. 

Inspiracje: Kate Upton 

Elon Musk przeprowadził parę dni temu ankietę na Twitterze, pytając czy powinien sprzedać 10% swoich udziałów. Co istotne, akcje firmy spadły o 12% we wtorek, w wyniku wielodniowej wyprzedaży inwestorów, która przez pewien moment sprawiła, że Tesla niemal straciła swoją niedawną pozycję i wyleciała z klubu firm o kapitalizacji 1 bln dolarów lub więcej. Obecna wycena firmy to 1,072 bln dol.

Podczas gdy Tesla straciła w tym tygodniu blisko 150 mld dolarów na wartości rynkowej, inwestorzy detaliczni byli nabywcami netto akcji. Mniej więcej 58% zleceń handlowych na stronie maklerskiej Fidelity dotyczyło zakupów, a nie sprzedaży. Ludzie bardzo wierzą, że wycena Tesli będzie nadal rosnąć, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej. 

Według Vanda Research inwestorzy detaliczni dokonali zakupów netto w wysokości 157 mln dolarów w poniedziałek i wtorek. 

Zobacz: Banknot 500 zł

Wycena Tesli wzrosła o ponad 51% w tym roku, głównie za sprawą październikowego rajdu, który był napędzany umową na sprzedaż 100 tys. pojazdów firmie wynajmującej samochody Hertz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ