Elon Musk ponawia chęć zakupu Twittera. Wycena Dogecoina w górę o 10%

Musk chce przejąć Twittera / Fot. Dado Ruvic, Reut
Musk chce przejąć Twittera / Fot. Dado Ruvic, Reuters
Elon Musk zdradził, że chce jednak przejąć Twittera. Akcje spółki wzrosły o 22%, ale jednocześnie informacja ta została pozytywnie odebrana przez fanów kryptowaluty Dogecoin.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Elon Musk, dyrektor generalny i założyciel SpaceX oraz Tesli, wznowił umowę nabycia serwisu społecznościowego Twitter. Transakcja miałaby być realizowana przy cenie akcji 54,20 dol., czyli zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i ustaleniami. Musk uznał, że jednak warto przejąć Twittera, a dodatkowo - co odgrywa duże znaczenie - chce uniknąć bitwy sądowej za to, że publicznie ogłaszał, a potem wycofywał się z chęci zakupu serwisu, co znacznie odbijało się na jego wycenie. 

Na wieść o tym, że Twitter jednak zostanie przejęty, akcje spółki wzrosły o 22%. Tak wygląda obecnie wycena akcji Twittera (ostatnie 5 dni):

Co ciekawe, również społeczność Dogecoina odebrała wiadomość o przejęciu Twittera jako coś pozytywnego. Nagle bowiem Elon Musk, który jest fanem Dogecoina, stałby się właścicielem Twittera - platformy społecznościowej, która ze wszystkich pozostałych chyba najbardziej kojarzy się z kryptowalutami i sektorem Web3. Spekulacje od razu nabrały więc tempa i wielu fanów Dogecoina uznało, że to dobra pora, aby wybrać się na zakupy. 

Sprawdź: Na czym można zarobić

Musk wcześniej wycofał się z zakupu Twittera, tłumacząc że firma nie chciała w uczciwy sposób podać, ile botów (fałszywych kont) znajduje się na platformie. Dodawał, że platforma go okłamywała. 

Miliarder oficjalnie zrezygnował z zakupu spółki, ale zarząd Twitter uznał, że nie pozwoli sobie na taki roller coaster i zagroził, że skieruje sprawę do sądu, aby zmusić Muska do kontynuowania zakupu. 

Obecnie adwokacji Elona Muska poinformowali, że dojdzie do zamknięcia transakcji i Twitter trafi jednak w jego ręce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ