Drony, termowizory, kamizelki i plecaki. Producent kabanosów przekazał Ukrainie sprzęt wojskowy

Drony, termowizory, kamizelki i plecaki. Producent kabanosów przekazał Ukrainie sprzęt wojskowy
Tarczyński, polska firma z branży mięsnej, poinformowała o przekazaniu na rzecz ukraińskiego wojska sprzętu oraz żywności. W dostawie znalazły się m.in. drony, termowizory, GPS, kamizelki taktyczne czy plecaki snajperskie

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pierwsze dostawy dotarły do potrzebujących, a w planach są już kolejne.

Wysokiej jakości wojskowy sprzęt taktyczny to wsparcie materialne, które firma Tarczyński przekazała tym, których bezpośrednio dotyka sytuacja geopolityczna za naszą wschodnią granicą. Marka zadbała również o środki pierwszej pomocy, jak i karimaty oraz śpiwory, które trafiły do potrzebujących. 

Co więcej, z zakładu w podwrocławskim Ujeźdźcu Małym wyjechało już 40 tysięcy paczek kabanosów, które dzięki wsparciu partnerów – w tym miasta Wrocław –przekazane zostały na granicę polsko-ukraińską. 

 – Nie mogliśmy przejść obojętnie obok sytuacji, która dotknęła Ukrainę. Jej obywatele mierzą się z niewyobrażalnym dramatem, jakiego nikt z nas nigdy nie chciałby doświadczyć. Wielu z nich od lat znajduje zatrudnienie w naszych zakładach – staramy się im pomóc w tej sytuacji, udzielając m.in. wsparcia relokacyjnego dla ich bliskich – mówi Jacek Tarczyński, prezes zarządu Tarczyński.

Solidarni z Ukrainą. Oto, jak polskie firmy wspierają Ukrainę [DUŻA LISTA]

 Zaopatrzenie granicy polsko-ukraińskiej

W akcję pomocową zaangażował się także klub futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław, którego marka jest strategicznym sponsorem. W ramach wspólnej inicjatywy skompletowany został dodatkowy sprzęt taktyczny, którego na froncie brakuje. 

 – Przyjaciele Panthers Wrocław – Lviv Lions – przydzieleni zostali na ten moment do patrolowania ulic Lwowa. Część z nich bierze udział w otwartej walce, której celem jest obrona Kijowa. Mimo licznych akcji nadal brakuje im przede wszystkim sprzętu wojskowego. Dlatego włączyliśmy się w pomoc właśnie w tym zakresie i cieszymy się, że tak wiele osób dołączyło do naszej zbiórki, by wspólnie pomóc – mówi Michał Latoś, prezes zarządu Panthers Wrocław. 

 W transporcie do Ukrainy znajdą się m.in. plecaki militarne, powerbanki, gazy pieprzowe, apteczki i kamizelki taktyczne czy wojskowe rękawice oraz nakolanniki. 

Sponsorowany przez markę klub angażuje się w pomoc na wiele sposobów. Swoje zaangażowanie wyraziły europejskie kluby futbolu amerykańskiego i trenerzy z doświadczeniem w lidze NFL. Dzięki temu już w sobotę odbędzie się międzynarodowe szkolenie trenerskie, z którego dochód w całości zostanie przekazany na pomoc mieszkańcom Ukrainy. W czasie szkolenia prelekcje poprowadzą m.in. Gary Kubiak – 4-krotny zdobywca Super Bowl m.in. z Denver Broncos, Jim Herman – były trener NY Giants, NY Jets, Indianapolis Colts czy Neal Brown – główny szkoleniowiec uniwersytetu Virginia Tech. 

Solidarność z Ukrainą wyraża również sponsorowana przez firmę Tarczyński Arena Wrocław. Membrana stadionu została podświetlona w narodowych żółto-niebieskich barwach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ