Dino otwarte w niedziele? Sieć rejestruje działalność pocztową i kurierską

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Jak donosi serwis "Wiadomoscihandlowe.pl", sieć sklepów Dino zarejestrowała kolejny typ działalności - pocztową i kurierską. Zdaniem ekspertów może to oznaczać, że markety - podobnie jak Żabka - będą otwarte w niedziele.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Statut spółki Dino Polska został poszerzony o siedem nowych rodzajów działalności, jednak najważniejszy wydaje się ten, który zakłada działalność pocztową i kurierską. Według Polskiej Klasyfikacji Działalności obejmuje on m.in. zbieranie, sortowanie, przewóz i doręczanie listów, paczek i innych przesyłek pocztowych nie objętych obowiązkiem ich świadczenia, niezależnie od miejsca przeznaczenia, świadczone przez operatorów pocztowych i kurierów, z wykorzystaniem jednego lub więcej środków transportu prywatnego lub publicznego.

Co to oznacza w praktyce? Choć sieć oficjalnie nie wypowiedziała się na ten temat, markety Dino będą mogły być uznawane za placówki pocztowe, a co za tym idzie - podobnie jak sklepy Żabka - będą mogły być otwarte również w niedziele niehandlowe. To rozwiązanie wzbudzające kontrowersje, ale dotychczasowe procesy sądowe rozstrzygano na korzyść franczyznobiorców.

Dino to obecnie jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce. Obejmuje ponad 1300 marketów, które w pierwszym półroczu 2020 roku przyniosły ponad 250 mln zysku netto. Wyniki spółki rosną z roku na rok i sytuacji nie pogorszyła nawet pandemia koronawirusa, bowiem w planach są kolejne działania inwestycyjne.

Firma Dino Polska jest wyceniana na 23 mld złotych. Za akcję spółki trzeba zapłacić 240 złotych (stan na 24 sierpnia 2020 roku).

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ