Cooking Simulator już wkrótce dostępny w Chinach

Łukasz Dębski, cofounder i CEO Big Cheese Studio
Łukasz Dębski, cofounder i CEO Big Cheese Studio, fot. Robert Wilczyński
Cooking Simulator – sprzedażowy hit Big Cheese Studio - już niedługo będzie dostępny na największym rynku gier wideo. Chiński regulator ds. prasy i publikacji zatwierdził sprzedaż gry w Chinach. Na mocy umowy zawartej ze spółką Silk Road Games SA polski producent otrzyma 80 proc. przychodów generowanych na nowym rynku przez symulator gotowania.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Nie od dziś wiadomo, że Chiny są potęgą w świecie rozrywki elektronicznej, dlatego wspólnie ze spółką Silk Road Games SA, przez ponad rok, pracowaliśmy nad certyfikacją Cooking Simulatora, aby spełnił on oczekiwania chińskiej cenzury. Z wielką radością przyjęliśmy informacje o zatwierdzeniu naszej gry na największym rynku growym na świecie, gdzie dostać się wcale nie jest łatwo. Dany tytuł może wkroczyć na ten rynek tylko wtedy, kiedy otrzyma niezbędną licencje – mówi Łukasz Dębski, CEO Big Cheese Studio. I dodaje: – Pozytywna decyzja chińskiego regulatora daje nam szansę na zwiększenie grona fanów naszego hitu, co z pewnością będzie miało przełożenie na przychody z jego sprzedaży.

Spółce przysługiwać będzie 80 proc. przychodów ze sprzedaży gry na rynku chińskim.

Inspiracje: Elektryczne Ferrari

Chiny są największym rynkiem gier na świecie, odpowiadają za prawie 25 proc. wszystkich przychodów z gier generowanych poprzez wydatki konsumenckie. W 2021 roku lokalny rynek gier w Chinach wyniósł 45,5 mld dol przychodów, z czego 13,7 mld dol. pochodzi z gier PC. Szacunki analityków wskazują, że do 2026 roku krajowe zyski chińskiego gamedevu powinny osiągnąć 55 mld dol.

Cooking Simulator zadebiutował na PC w połowie 2019 roku. Od tego czasu produkt jest regularnie rozwijany poprzez udostępnianie płatnych i bezpłatnych dodatków oraz tzw. live ops. Kulinarny symulator dostępny jest także w wersjach konsolowych (na Nintendo Switch, PS 4, Xbox One, a także w usłudze Xbox Game Pass). W ub. roku Cooking Simulator trafił również na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości (VR). Od lipca br. tytuł dostępny jest na goglach Oculus Quest 2. Od niedawna gra jest dostępna również na platformie Pico 4 i Pico Neo 3 w global store.

Obecnie Big Cheese Studio pracuje m.in. nad Pizza Empire oraz Cooking Simulator 2.

ZOBACZ RÓWNIEŻ