Carrefour płaci za używane ubrania: Kupony za odzież second-hand

Carrefour płaci za używane ubrania w kuponach na zakupy.
Carrefour płaci za używane ubrania w kuponach na zakupy. / Fot. shutterstock.
Ciekawa akcja w Carrefour Polska. Market podejmuje kroki w kierunku promocji gospodarki cyrkularnej poprzez drugą odsłonę akcji zachęcającej do oddawania używanych ubrań. Bonami na kwotę 10 zł za 10 sztuk ubrań, butów lub akcesoriów można zapłacić w sklepach francuskiej sieci.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Współpracując z marką Ubrania Do Oddania, sieć supermarketów wzywa klientów do rezygnacji z wyrzucania odzieży na rzecz ich ponownego wykorzystania. Działanie to nie tylko przyczynia się do ograniczenia negatywnego wpływu branży fast fashion na środowisko, ale również oferuje bezpośrednie korzyści dla uczestników akcji.

Ekologiczna inicjatywa z korzyściami dla klientów

Za każdych dziesięć oddanych sztuk odzieży, butów lub akcesoriów, klienci otrzymują e-kupon o wartości 10 zł, możliwy do wykorzystania w sklepach Carrefour. To gest, który ma zachęcić do aktywnego udziału w akcji i jednocześnie nagrodzić za wkład w promowanie zrównoważonego rozwoju - czytamy na stronie francuskiej sieci marketów.

RBL Data udostępnił darmową wyszukiwarkę wyników finansowych polskich spółek

Alarmujące dane na temat mody szybkiej

Branża fast fashion, odpowiedzialna za niemal 10% globalnej emisji dwutlenku węgla, doprowadziła do znaczącego skrócenia cyklu życia odzieży. W obliczu tych danych, Carrefour wraz z partnerem podjęli wyzwanie wprowadzenia odzieży do drugiego obiegu, co w pierwszej edycji akcji przyniosło imponujące rezultaty - ponad 4 tony zebranej odzieży, zaoszczędzone miliony litrów wody i ograniczenie emisji CO2 - wylicza detalista w specjalnym komunikacie.

Zasady uczestnictwa w akcji

Klienci zainteresowani udziałem w inicjatywie mogą przynieść niechciane, lecz nadające się do ponownego użytku ubrania do wyznaczonych punktów w hipermarketach Carrefour. Odzież jest następnie sortowana i reintegrowana do obiegu, wspierając ideę zero waste i promując zrównoważoną modę.

Mistrzowie zagadek. Jak dwóch Polaków zrobiło międzynarodowy biznes na zagadkach

Współpraca na rzecz ochrony lasów

Każdy kilogram zebranej odzieży przekłada się na dodatkowe wsparcie finansowe dla Fundacji “Las na zawsze”, zajmującej się ochroną oraz zakładaniem nowych obszarów leśnych. Jest to kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego - podsumowuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Inicjatywa Carrefour Polska i Ubrania Do Oddania jest przykładem, jak działania korporacyjne mogą wspierać zrównoważony rozwój i przyczyniać się do redukcji odpadów. Z pozytywnym odbiorem ze strony klientów i widocznymi korzyściami dla środowiska, akcja ta może stanowić model do naśladowania dla innych przedsiębiorstw. Poprzez takie inicjatywy, zrównoważona moda staje się bardziej dostępna i promowana na większą skalę, co jest krokiem w stronę bardziej odpowiedzialnego konsumpcjonizmu i gospodarki cyrkularnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ