Ogromne zwolnienia w Carrefour Polska. Największe zmiany na Mazowszu

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Carrefour już kilka tygodni temu poinformował o planowanych zwolnieniach grupowych, które miały objąć ok. 400 osób, głównie z kadry menedżerskiej. Jak dowiedział się jednak portal Money.pl, zmiany będą znacznie większe, a na samym tylko Mazowszu sieć zmieni umowy 4 tys. pracowników.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

400 osób to ok. 3 proc. wszystkich zatrudnionych w Carrefour Polska. Cięcia od początku były anonsowane jako element wdrażanego programu "Carrefour 2022", zakładającego uproszczenie struktur oraz procesów. Sieć chce przyspieszyć proces decyzyjny w interakcji z klientami, ponadto mają powstać również nowe stanowiska doradców klientów w sklepach. Jak tłumaczą przedstawiciele przedsiębiorstwa, "Carrefour 2022" ogłoszono dwa lata temu i jak na razie jego efekty są zadowalające.

Serwis Money.pl ustalił, że firma nie poprzestanie na zwolnieniu 400 osób - w samym Szczecinie sieć chce pozbyć się ponad 280 pracowników. Natomiast z Wojewódzkiego Urzędu Pracy na Mazowszu, Money.pl uzyskał informację, że w ostatnim czasie Carrefour poinformował o chęci wręczenia wypowiedzeń aż 4035 osobom. Jak czytamy na łamach serwisu, większość osób może zachować pracę, bowiem mają to być "wypowiedzenia zmieniające warunki pracy i płacy".

Paweł Skowron - przewodniczący "Solidarności" w Carrefour Polska - poinformował w rozmowie z portalem "Spider's Web", że jeśli nie będzie porozumienia z pracodawcą w sprawie nowej tabeli wynagrodzenia, możliwe jest wszczęcie sporu zbiorowego.

Sieć zapewnia przy tym, że nie będzie zamykania sklepów. Obecnie Carrefour posiada w naszym kraju ok. 900 placówek - hipermarketów, supermarketów, a także mniejszych sklepików osiedlowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ