RBL Data udostępnił darmową wyszukiwarkę wyników finansowych polskich spółek

wyszukiwarka polskich firm
przedsiębiorcy / freepik
RBL Data zajmuje się budowaniem dedykowanych produktów w oparciu o dane biznesowe i finansowe przedsiębiorstw prywatnych. Jedną z pierwszych realizacji jest udostępniona publicznie w lutym 2024 darmowa wyszukiwarka Firmy.AI. Doradcą zarządu został znany ekspert ze środowiska startupowego i inwestycyjnego – Arkadiusz Hajduk.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Już 300 000 spółek w Firmy.AI

W pierwszych tygodniach od premiery Firmy.AI, serwis zanotował kilkadziesiąt tysięcy odwiedzin. Przeważającą grupą użytkowników są właściciele firm oraz przedstawiciele podmiotów z sektora finansowego i inwestycyjnego.

Serwis aktualnie agreguje dane finansowe ponad 300 000 spółek, prezentując w czytelny sposób podstawowe wyniki finansowe. Dodatkowo, użytkownicy mają możliwość skorzystania z wsparcia Analityka AI, który na podstawie oficjalnych dokumentów może udzielić informacji dotyczących potencjalnej wyceny spółki, przeprowadzić analizę kondycji finansowej na podstawie oceny wskaźnikowej oraz określić dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa w porównaniu z danymi historycznymi.

Spółka zapowiada stopniowe uzupełnianie katalogu o firmy zagraniczne oraz udostępnianie kolejnych produktów, które mają na celu ułatwienie rozwiązywania złożonych problemów biznesowych w oparciu o dane.

Przeczytaj także: Finansowa mapa skarbów

Kto tworzy Firmy.AI?

Założycielem i pomysłodawcą projektu jest Marcin Cieślukowski, wspierany przez Tomasza Gańskiego w roli CTO i Michała Jaskólskiego jako anioła biznesu i eksperta w zakresie rozwoju produktu opartego na sztucznej inteligencji (AI).

Arkadiusz Hajduk
Arkadiusz Hajduk, doradca zarządu RBL Data


Z kolei Arkadiusz Hajduk został mianowany doradcą zarządu warszawskiego startupu RBL Data. Hajduk ukończył Politechnikę Duńską w Kopenhadze, Politechnikę Wrocławską oraz studia podyplomowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Przez 10 lat pełnił rolę prezesa data software house Transparent Data, czołowego dostawcy danych gospodarczych w Polsce, z którego zrealizował exit do inwestora branżowego w 2023 roku. Od ponad 15 lat aktywny w środowisku startupowym i inwestycyjnym. Zajmował stanowisko Dyrektora ds. Innowacji w Grupie Energa, był również managerem inwestycyjnym w SpeedUp Venture Capital Group.

W ramach dodatkowych aktywności jest współgospodarzem video podcastu ZapytajVC.pl, współtworzył i prowadził akcelerator Huge Thing, współorganizator wydarzeń branżowych jak Poznan Startup Weekend. Magazyn Brief umieścił go na liście 50-u najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ