Cała naprzód

Książki dla przedsiebiorców
Książki dla przedsiebiorców
Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Zamiast rozpaczać, że nasz świat przeobraża się w błyskawicznym tempie i nadchodzi kulturowe tsunami, złapmy falę. I wypłyńmy na szerokie wody!
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 3/2021 (66)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Peter H. Diamandis, Steven Kotler

Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje

MT Biznes

Przygotujcie się na tsunami! Potężną falę, która zmiecie nasze dotychczasowe zwyczaje, przyzwyczajenia, styl życia. Wkrótce zmienić się ma niemal wszystko: sposób robienia zakupów, reklama, rozrywka, edukacja, służba zdrowia, metody wychowywania dzieci czy sposoby rządzenia państwami. Tak przynajmniej widzą to dwaj eksperci od przyszłości – Peter H. Diamandis, lider i przedsiębiorca branży kosmicznej oraz Steven Kotler – dziennikarz oraz założyciel i dyrektor zarządzający Centrum Badania nad Przepływem, którzy są autorami tej futurystycznej książki. Futurystycznej? Przecież to, o czym piszą już zaczęło się dziać. Tempo, w jakim rozwija się technologia, jest znacznie szybsze, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Co więcej, wybuch pandemii COVID-19 przyspieszył bieg zdarzeń.

Sztuczna inteligencja, robotyka, rzeczywistość wirtualna, biologia cyfrowa i wszechobecność sensorów, druk 3D i globalne sieci o wysokiej przepustowości… Co z tego wyniknie? Poczekajcie kilka lat albo już teraz sięgnijcie po tę książkę. 

------------------------------

Marcin Żółtak

LEarNS. Stwórz efektywny system uczenia się w miejscu pracy

MT Biznes

Kolejne szkolenie? Dla wielu z nas to po prostu mniej lub bardziej przyjemna przerwa w pracy, po której wracamy bogatsi o nowe znajomości wewnątrz korporacji, ale wcale nie o nowe kompetencje czy wiedzę. Dlaczego tak często organizowany przez pracodawcę kurs to strata czasu? Bo firma szkoli, zamiast uczyć. Dr Marcin Żółtak, pedagog, trener i konsultant wielu firm podpowiada, jak to zmienić, czyli… jak otworzyć głowę. Dziś coraz pilniejszym wymogiem staje się nie tylko to, czego się uczyć, ale również jak się uczyć. Koniec kilkudniowego formalnego szkolenia nie jest rzeczywistym zakończeniem, lecz dopiero początkiem przygody z rozwojem kompetencji. Konkretne narzędzia zawarte w tej książce, a także liczne grafy, podsumowania oraz krótkie zadania po każdym rozdziale pomogą ci w efektywnym przejściu od teorii do użytecznego uczenia się w miejscu pracy. 

------------------------------

Patrick Lencioni

Motywacje lidera

MT Biznes

Shay Davis od pół roku kieruje firmą Golden Gate Alarm. Nie radzi sobie tak dobrze, jak powinien, na dodatek nie ma się do kogo zwrócić i… decyduje się zasięgnąć rady od kogoś, z kim konkuruje. Zaprasza na rozmowę Liama Alcotta, dyrektora firmy, która radzi sobie na rynku znacznie lepiej niż Golden Gate, a którego on osobiście szczerze nie znosi. To właśnie to spotkanie relacjonuje Patrick Lencioni, autor bestsellerów „New York Timesa”. Zwykle w swoich książkach radzi, jak budować zespoły i przewodzić organizacjom. Tym razem pomaga zrozumieć liderom, dlaczego w ogóle objęli rolę przywódczą i co mogą zrobić, by dobrze się w niej realizować. A także – jak brzmi podtytuł polskiego wydania – dlaczego tak wielu szefów rezygnuje z wykonywania swoich najważniejszych obowiązków?   

Powstała wciągająca i inspirująca opowieść biznesowa – pełna zaskakujących zwrotów akcji połączona z praktycznymi poradami. 

------------------------------

Wiktor Siegel

Efektywność osobista 4x4 

MT Biznes

Właściwie dobrana aktywność fizyczna może znacząco zwiększyć efektywność intelektualną i emocjonalną, a jej brak obniżyć zdolność koncentracji i odporność psychiczną – uważa Wiktor Siegel, lekarz, a także mentor i trener, który od 20 lat zajmuje się zawodowo efektywnością osobistą. I niby wszyscy to wiemy, że trzeba się wysypiać, że stres w życiu osobistym może wpływać na sprawy zawodowe, że w zdrowym ciele, zdrowy duch… Tylko, jakoś nie wdrażamy tego na co dzień. Siegel w swojej najnowszej książce prowadzi nas, jak samochód z napędem 4x4. Bo jeśli chcemy skutecznie rozwijać swoją efektywność, to powinniśmy stopniowo poznać i opanować cztery podstawowe wymiary efektywności osobistej, które są ze sobą wzajemnie powiązane, czyli umysł (podejmowanie decyzji i produktywność), emocje (zarządzanie emocjami i stresem), relacje (zarządzanie relacjami z otoczeniem) i ciało (zarządzanie energią, zdrowiem i finansami). No to w drogę!

My Company Polska wydanie 3/2021 (66)

Więcej możesz przeczytać w 3/2021 (66) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ