Boom na pracę hybrydową sprawił, że HP przejęło Poly za 3,3 mld dolarów

HP przejmuje Poly / Fot. Sigmund, Unsplash.com
HP przejmuje Poly / Fot. Sigmund, Unsplash.com
HP przejmuje Poly za 3,3 mld dolarów, aby przyspieszyć strategię rozwoju i stworzenia wiodącego portfolio hybrydowych rozwiązań do pracy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Firma Poly, która niedawno zmieniła nazwę z Plantronics, jest dostawcą rozwiązań do współpracy i wideokonferencji w miejscu pracy, m.in. kamer, zestawów słuchawkowych i oprogramowania. 

Sprawdź: Pirate Bay 

Transakcja zostanie zamknięta pod koniec 2022 r., pod warunkiem że Poly uzyska zgodę akcjonariuszy i zbierze wymagane zgody regulacyjne. W komunikacie prasowym HP informuje z kolei, że przejęcie "wzmocni możliwości branżowe w zakresie hybrydowych rozwiązań roboczych i zapewni firmie długoterminowy, zrównoważony wzrost i pozwoli na tworzenie dalszej wartości".

Enrique Lores, prezes i dyrektor generalny HP, przekonuje, że powstanie biur hybrydowych stwarza niepowtarzalną okazję do przedefiniowania sposobu wykonywania pracy. Połączenie HP i Poly ma sprawić, że powstanie firma oferująca szeroką ofertę rozwiązań do pracy hybrydowej na dużych i rozwijających się rynkach. Przejęcie Poly ma sprawić, że HP stanie się jeszcze ważniejszą marką na rynku pracy hybrydowej. 

Praca hybrydowa potrzebuje technologii

Rozwój pracy hybrydowej sprawił, że wiele firm potrzebuje rozwiązań do bezproblemowej współpracy online w środowiskach domowych i biurowych. Około 75% pracowników biurowych inwestuje w lepszy sprzęt w swoich domach, aby móc wygodniej pracować, gdy są na home office.

Inspiracje: Carrie-Anne Moss

Tradycyjne powierzchnie biurowe są z kolei często rekonfigurowane. Wszystko po to, aby wspierać pracę hybrydową i współpacę, z naciskiem na rozwiązania do sal konferencyjnych. 

Jak podaje HP, na świecie tylko ok. 10% sal konferencyjnych ma odpowiednie funkcje wideo do nawiązywania połączeń z pracownikami zdalnymi. Oczekuje się, że do 2024 r. segment rozwiązań biurowych do sal konferencyjnych potroi się. 

Dave Shull, szef Poly, powiedział, że jest zachwycony możliwościami, jakie firma zyska po przejęciu przez HP. "To połączenie da nam możliwość znacznego zwiększenia skali, dotarcia do nowych rynków i klientów, a także uzyskania dostępu do wielu innowacji z partnerem o podobnych poglądach". 

Warto dodać, że HP i Poly zamierzają blisko współpracować także z dostawcami oprogramowania do rozmów wideo, takimi jak Microsoft (Teams) i Zoom. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY