Booksy przejmuje konkurenta z Francji. Będzie dalszy rozwój przez akwizycje

Booksy
Booksy
Booksy, polski startup i największa na świecie platforma do rezerwacji wizyt w branży hair & beauty przejmuje swojego francuskiego konkurenta - spółkę Kiute, głównego gracza na lokalnym rynku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Z francuskiej platformy Kiute skorzystało do tej pory blisko 10 000 salonów kosmetycznych & wellness.

- Jesteśmy niesamowicie podekscytowani rozszerzeniem naszej działalności na rynek francuski. - mówi Stefan Batory, CEO i współzałożyciel Booksy. - Kiute zdołało zbudować wyjątkową pozycję we Francji i nie możemy doczekać się, aby jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój lokalnej branży beauty, która już od wielu lat wyznacza światowe trendy. Dotychczasowa działalność Kiute doskonale wpisuje się w misję i wartości, jakimi kierujemy się w Booksy.

- Rozwijając rynek rezerwacji online w branży beauty we Francji uważnie przyglądaliśmy się zarówno lokalnym, jak i globalnym konkurentom. - mówi Ilan Koskas, CEO i współzałożyciel Kiute.

- Byliśmy pod wrażeniem tego, co Booksy zbudowało i osiągnęło globalnie - zarówno w kwestii oferty, jak i tempa wzrostu i rozwoju. Francja to idealny rynek dla takiego produktu. Jest to niezwykła szansa dla naszych usługodawców i klientów, dlatego cieszę się, że nasz zespół będzie mógł dalej rewolucjonizować francuską branżę beauty pod marką Booksy - dodaje.

Kolejne przejęcie Booksy

M&A to jedna z dróg, którymi Booksy realizuje swój plan podboju branży rezerwacji online w sektorze beauty. Wcześniej na rynku europejskim Booksy przejęło już polską firmę Lavito, a w ostatnich latach spółka przejęła również dwóch amerykańskich konkurentów - firmy GoPanache oraz Genbook. W 2020 roku platforma połączyła natomiast swoje siły z największym konkurentem na polskim rynku, Versum. 

Booksy. Co robi startup?

Booksy to polski startup z siedzibą w San Francisco, oferujący platformę do rezerwacji wizyt online dla użytkowników i program do rozwijania biznesu dla usługodawców. Dzięki aplikacji i stronie internetowej użytkownicy m.in. Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Hiszpanii, RPA i Polsce mogą rezerwować wizyty online u swoich ulubionych fryzjerów, barberów i kosmetyczek, a od niedawna także w nowych kategoriach, utworzonych na rynku polskim, takich jak finanse czy telekomunikacja. W 2020 roku firma połączyła się z Versum, tworząc kompleksowe narzędzie do zarządzania salonami urody, obecne w ponad 100 krajach na całym świecie. W wyniku fuzji obu firm, powstanie największy na świecie marketplace dla branży hair&beauty z którego tylko w 2021 skorzysta blisko 20 mln klientów salonów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych oraz SPA.

Firma Kiute została założona w 2014 roku w Paryżu i jest wiodącym dostawcą systemu do zarządzania rezerwacjami w branży beauty we Francji. Przed połączeniem z Booksy marka była liderem i zaufanym dostawcą oprogramowania dla salonów beauty i ich klientów na lokalnym rynku. Z usług Kiute skorzystało do tej pory blisko 10 000 salonów kosmetycznych & wellness.

ZOBACZ RÓWNIEŻ