BlackBerry powraca! Nowy telefon ma zadebiutować już w 2021 roku

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Kanadyjski koncern zawarł umowę z OnwardMobility, na mocy której przekazano prawa do wykorzystania nazwy i logo BlackBerry. Pierwsze urządzenie ma pojawić się na rynku już za kilka miesięcy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Swego czasu ulubione telefony Baracka Obamy nie przetrwały smartfonowej rewolucji. BlackBerry - choć użyteczne w komunikacji biurowej - zostały właściwie całkowicie wyparte z rynku. Mimo, że kiedyś wyznaczały trendy w branży.

Kilka lat temu prawa do użytkowania marki BlackBerry nabył TLC, jednak zaproponowane przez firmę telefony okazały się umiarkowanym sukcesem. Umowa z koncernem TLC wygasa wraz z końcem sierpnia, ale na BlackBerry są już nowi chętni. OnwardMobility to przedsiębiorstwo, które zajmuje się przede wszystkim cyfrowym bezpieczeństwem i ochroną prywatności klientów biznesowych. Teraz - z pomocą tajwańskiego FIH Mobile - spróbuje podbić rynek urządzeń mobilnych.

Według zapowiedzi, nowa "Jeżynka" zadebiutuje już w pierwszej połowie 2021 roku. Telefon ma zostać wyposażony w moduł 5G, a także charakterystyczną fizyczną klawiaturę. Trafi do sprzedaży zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Jak pisze Paweł Czajkowski na łamach IThardware.pl, "rynek smartfonów z klawiaturą fizyczną QWERTY jest raczej niewielki, ale może znajdą się chętni na powrót do przeszłości". Z kolei nowi właściciele marki uważają, że okres pandemii, kiedy ludzie coraz chętniej poruszają się w sferze cyfrowej, to najwłaściwszy moment na powrót BlackBerry. I liczą na sukces.

ZOBACZ RÓWNIEŻ