Znane smartfony znikają z rynku. Co dalej z firmą?

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Serwis The Verge donosi, że LG rozważa wycofanie ze swojej oferty smartfonów. Taką informację miał przekazać pracownikom, Kwon Bong-seok, CEO przedsiębiorstwa. Decyzje zapadną w najbliższych miesiącach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kwon Bong-seok zapowiedział pracownikom, że firmę czekają bardzo trudne decyzje. Oficjalne dane wskazują, że w ciągu ostatnich pięciu lat, LG straciło ponad 4,5 mld dol., próbując sprzedać urządzenia mobilne. Choć już wcześniej producent ogłosił pracę nad nowym smartfonem - LG Rollable, którego znakiem rozpoznawczym będzie rozsuwany ekran - nic nie wskazuje na to, by urządzenie miało stać się sprzedażowym hitem. Zapewne podzieli los innego innowacyjnego gadżetu od LG, a więc LG Wing, który traktowany jest raczej w kategoriach ciekawostki.

The Verge, powołując się na The Korea Herald, informuje jednocześnie, że najnowsze doniesienia nie muszą oznaczać od razu zamknięcia całego działu smartfonów, bowiem brane jest pod uwagę również ograniczenie produkcji. Jeden z przedstawicieli LG potwierdził jednak portalowi, że wiadomość od szefostwa rzeczywiście została wysłana, a skoro tak mocne słowa padły ze strony Kwon Bong-seoka, to należy spodziewać się najgorszego.

To nie pierwsze tego typu doniesienia, jednak wcześniej były one zdecydowanie dementowane przez LG. Teraz rzecznik prasowy przedsiębiorstwa informuje jedynie, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Wycofanie się firmy z rynku smartfonów może nastąpić jeszcze w tym roku, więc pod znakiem zapytania stanęła również ewentualna premiera LG Rollable.

ZOBACZ RÓWNIEŻ