LG Wing - zapowiedź dziwnego smartfona z dwoma ekranami

Źródło: LG
Źródło: LG
LG Wing - tak według przecieków może nazywać się nowy smartfon popularnej marki. Uwagę przykuwają dwa ekrany, które da się rozłożyć w formie krzyża.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Explorer Project to - jak głosi oficjalna notka prasowa - "rewolucyjne podejście do projektowania smartfonów". To nazwa zarówno inicjatywy, jak i kategorii smartfonów, które będą obejmować urządzenia "o wyjątkowych i niezbadanych jeszcze możliwościach użytkowania". W celu opracowania nowatorskich rozwiązań, LG współpracuje z branżowymi partnerami: Rave, Ficto, Tubi oraz NAVER.

Choć sama idea rozbudza nadzieję na powstanie rzeczywiście jakościowych urządzeń, trudno oprzeć się wrażeniu, że pierwszy zapowiedziany smartfon to raczej typowy gadżet bez większej wartości użytkowej. Choć na razie opublikowano jedynie niespełna 30-sekundowy klip promujący - telefon zostanie oficjalnie zaprezentowany 14 września - to już można wyciągnąć wnioski na temat nadchodzącego sprzętu. Uwagę przykuwa końcowy fragment sugerujący, że LG Wing będzie wyposażony w dwa ekrany, które będziemy mogli rozkładać w kształt krzyża.

Nie są jeszcze znane specyfikacje urządzenia, jednak serwis Android Authority wskazywał, że przekątna głównego wyświetlacza wyniesie 6,8" z kolei mniejszego - 4". Natomiast na innych przeciekach widać, do czego mogą służyć oba ekrany - na jednym z filmików pierwszy ekran wyświetlał nawigację samochodową, a drugi program zarządzający muzyką.

Nie można odmówić LG oryginalności, jednak na ten moment trudno nam ocenić użyteczność zaprezentowanego rozwiązania. Ponadto jakoś nie wyobrażamy sobie trzymania takiego smartfona w dłoni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ